У Франківську пояснили, чому померлій жінці тиждень не могли зробити тест на COVID-19

Вчора, 20 квітня, в Івано-Франківській міській клінічній лікарні №1 померла хвора.

Її госпіталізували ще 10 квітня й тиждень не могли підтвердити діагноз. Жінці виставили підозру на коронавірус, в останні дні підключили до ШВЛ. Про це у соцмережі повідомляла її донька Наталія Малиновська.

За словами пані Наталії, одразу після госпіталізації експрес-тест на коронавірус показав негативний результат. Лікували антибіотиками, кілька разів дали дихати киснем, а температура трималася.

13 квітня жінку перевели до реанімації, а наступного дня стан ще більше погіршився, її підключили до апарату ШВЛ. Двічі у хворої брали аналіз ПЛР, але щоразу виявлялося, що забір зробили неправильно.

Сьогодні під час оперативної наради у міського голови начальниця управління охорони здоров’я Марія Бойко пояснила, чому жінці неправильно робили забір.

«На жаль, не все залежить від того, чи є вірус в організмі. Матеріал має забирати спеціально навчена людина. По-друге, його необхідно забирати в певне середовище, яке не завжди може спрацювати так, як має бути. Його треба забирати в спеціальну пробірку певним інструментом. І якщо є навіть найменший технічний брак, ПЛР просто не спрацьовує. Тут не завжди вина медпрацівника, який робить забір», – сказала чиновниця.

Окрім цього, Марія Бойко додала, що ПЛР визначає кількість вірусних часточок, які можуть бути в організмі. Якщо кількість вірусу є недостатня, треба переробляти тест. Мовляа, справа не в недбалості. Згідно світової статистики, до 10% зразків матеріалу потрібно повторювати.

Нагадаємо, за вихідні в Івано-Франківську померли п’ятеро людей, з них двоє мали підтверджений коронавірус, у трьох була підозра. Станом на сьогодні у медичних закладах перебувають 15 людей у важкому стані. 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!