У Франківську презентували альбом „Станіславів. Із життя міста”

Сьогодні, 28 лютого, в актовій залі Центру польської культури відбулась презентація альбому журналістки Беати Кост „Станіславів. Із життя міста”.

Беата Кост – польська журналістка зі Львова. Впродовж багатьох років пише статті про історію міста і колишні польські воєводства, зокрема Станіславівське.

На сьогодні видала Львівський альбом, ідея якого виникла разом із акцією „Світло пам’яті для Личаківського цвинтаря”, а також Жінки зі Львова, у якій презентувала розповіді про відомих акторок, великих співачок, ідейних вчительок і статечних аристократок.

Авторка розповідає, що для неї розповіді про видатних людей які вплинули на життя міста – найважливіша тема:

“Я не історик, я філолог за освітою і для мене така популяризація важливіша, ніж дослідження історичні” – коментує вона.

Центр польської культури та європейського діалогу, власне, прагнув показати, чого досягли свого часу мешканці міста, та яким був їхній вклад у зародження і розвиток Станіславова. Життя, яке вирувало в давньому місті, здобутки людей, пам’ятки Станіславова, що лежить над Бистрицями – ось тема альбому. І хоча назву Станіславова змінено, сліди того, що залишили по собі колишні мешканці, живуть.

Книга вийшла друком у видавництві “Ладекс”, польською мовою. Публікацію було співфінансовано в рамках опіки Сенату Республіки Польща над полонією та поляками за кордоном за посередництвом Фундації „Допомога полякам на сході”.

Нагадаємо, мешканка Польщі розшукує родину прикарпатки, яка колись у неї працювала

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!