У Франківську презентували дві книги від львівського видавництва “Апріорі”

Сьогодні, 9 листопада,  в Івано-Франківську стартувала дводенна виставка-презентація друкованої продукції.

Так, у галереї «Арт на Мур» відбулась презентація книг видавництва «Апріорі»: «Іван Боберський – основоположник української тіловиховної і спортової традиції” Ярослав Тимчака та Андрія Сови, а також “ЩЕмить” Оксани Кузів.

«У будь-якій сфері діяльності є свої основоположники. Коли ми підняли архіви, то дізналися, що на Львівщині до 1939 року існувала своя власна фізична культура і спорт, основоположником якої став Іван Боберський. Власне, Боберський був одним із фахівців, які перекладали праці провідних діячів. Також він писав різні праці по спорту, став творцем деякої спортивної термінології  і практично виховав цілу плеяду учнів, які в подальшому продовжували розвиток фізичного виховання», –  розповідає співавтор книги «Іван Боберський – основоположник української тіловиховної і спортової традиції”.

Щодо видавництва схожих книг, то Ярослав каже, що це непроста справа і займає багато часу, бо колись історики досліджували більше політичних діячів, а спорт залишається мало опрацьованим.

Його колега Андрій Сова додає, що у незалежні роки в Україні з’явився доступ до заборонених у радянські часи матеріалів, а також на основі матеріалів від діаспори їм вдалось написати цю книгу.

Авторка книги «ЩЕмить» Оксана Кузів також розповідає про своє творіння. Письменниця каже, що ідея написати книгу виникла дуже спонтанно, мовляв, у травні вона не думала, що буде щось писати, а у червні вона здала книжку в друкарню.

«Це справжня історія, яка мене зачепила. Один натяк зіскочив з вуст одного з лікарів, а для письменника і багато не треба. Історія розвивається у Франківську, і навіть головний герой називається Станіслав. А тема – про гермафродитизм, про людей, які народжуються двостатевими і не приживаються у суспільстві. Чому “ЩЕмить”? Щемить не тільки сама тема, а те, що ці люди не можуть все життя прийняти себе», – додає Оксана Кузів.

До теми: Вчителька з Перегінська перемогла у всеукраїнському літературному конкурсі

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!