У Франківську презентували фільм про національного героя родом з Микитинців

Сьогодні, 16 лютого, у театрі кіно Люм’єр відбулася презентація художньо-документального фільму “Небесний Хрест”.

Створили фільм члени обласної спілки журналістів, історики, учні та студенти. Зокрема, долучалися небайдужі люди не лише з України, а й з-за кордону розповідає режисер стрічки, Ольга Терешкун:

“Ми до цього йшли приблизно три роки. Долучилося багато людей – не лише ті, хто живуть на теренах України, а й ті, хто живуть за кордоном. Ми поговоримо про тих людей, про яких не говорять на уроках історії. Але на їхню честь названо наші вулиці і ми завдячуємо їм”, – розповіла на презентації Ольга Терешкун.

Стрічка є життєписом про Василя Дзівінського, громадського і культурного діяча, героя національно-визвольного руху в Україні 1914-1947 рр. Сотника Українських Січових Стрільців й УГА, провідника УПА Василя Дзівінського, якого розстріляли 1947 року. У фільмі використали досі невідомі архівні документи про його життя і бойовий шлях.

Цей документальний фільм є не першим, що створили під егідою Івано-Франківської спілки журналістів, з кожною роботою долучається все нові і нові спілчани, розповідає Вікторія Плахта.

Організатори зазначають, що у фільмі використано багато досі невідомих архівних документів і розрахований документальний фільм на широку аудиторію – як на учнів навчальних закладів та і на старших глядачів, яких цікавить історія.

Нагадаємо, У Франківську презентували фільм про героїчну оборону Донецького аеропорту 

DSC_7238 DSC_7247 DSC_7250 DSC_7258 DSC_7268 DSC_7277

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!