Нічого не зміниться: мер Франківська заявив, що через об’єднання шкіл вчителів не звільнятимуть

Сьогодні, 12 червня, у Франківську освітяни прийшли на зустріч з міським головою Русланом Марцінківим.

Вони занепокоєні тим, що садки відокремлюють від шкіл і з’єднують вечірню школу №1 та школу №13. Проте мер пояснив, що такі кроки зроблено через освітню реформу. Тому тепер не буде школи-садка №6, а буде молодша Пасічнянська школа. Також, буде молодша школа ім. Софії Русової. Відтак, директори  призначатимуться на основі конкурсу, але штат повністю збережуть.

Щодо об’єднання двох шкіл, то в законі не передбачено вечірньої школи. Марцінків запевнив, що після об’єднання діти з вечірньої школи не підуть у школу №13. Вони навчатимуться у своєму приміщенні на вул Дністровській.

“Нічого не зміниться крім назви. Це дозволить нам отримувати державну субвенцію. До школи №13 вирішили приєднати тому, що вона найближча. Єдиний нюанс, що керівника тепер призначають на основі конкурсу” , – підкреслив мер.

Ольга Драпак, директорка школи №13 поцікавилася, чому освітній заклад буде під №14. І чому рішення приймали на позачерговій сесії без попереднього обговорення на громадських слуханнях, а не на черговій.

Пані Ольга підозрює, що на такий крок у міській раді пішли, щоб посунути її з посади. Адже вечірню школу можна було приєднати до інших, зокрема до школи №7. Також жінка каже, що не потрібно перейменовувати школу №13 у №14. Адже та вже має свій імідж. Жінка висловила невдоволення, що Ігор Смаль, директор департаменту освіти та науки  не обговорив це попередньо з педагогами. Мовляв, він не допрацьовує.

Директорка вечірньої школис№1 Наталія Стефанишина  зазначила, що вона знала, що в законі про освіту їхня школа не передбачена. Каже, що боляче чути, що через  вечірню школа інша може  втратити свій престиж. Тому а в подальшому попросила не ображати учнів їхньої школи. Також пані Наталя зазначила, що ще два роки вони випускатимуть учнів, але чи буде новий набір невідомо.

Читайте також: Галицька школа стане ліцеєм. Голова Галицької районної ради Павло Андрусяк пояснив, що таке рішення пов’язане з реформою у галузі освіти. Адже тепер усі школи І-ІІІ ступенів мають називатися ліцеями.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!