У Франківську провели позачергову сесію, щоб прийняти звернення стосовно блокади торгівлі з ОРДЛО

Сьогодні, 14 березня, Івано-Франківська обласна рада провела позачергову сесію на площі перед адмінбудівлею.

На неї винесли одне питання – звернення до ВРУ, Президента та Кабміну, яке стосується блокади торгівлі з ОРДЛО та нещодавної атаки на один з блок-постів її учасників.

Голова облради Олександр Сич попередньо опублікував текст цього звернення. У ньому обласна рада висловлює стурбованість фактом силового розгону та вимагає звільнити затриманих учасників блокади, закрити провадження проти них, звільнити Авакова та Аброськіна, а також прийняти закон про тимчасово окуповану територію.

“З уваги на складну ситуацію в державі я скликав цю сесію. Вчора блокада торгівлі з ОРДЛО була припинена силовим способом. В знак протесту в Україні вже відбулось багато акцій, а у Франківську ми проводим позачергову сесію облради, щоб прийняти звернення”, – висловився Олександр Сич, голова облради.

З 84 депутатів на сесії присутні 57, решта – з різних причин відсутні. Втім, впродовж обговорень підійшло ще 4 депутати.

Сесія розпочалась традиційно – з виконання Гімну України та молитви. Депутати прийняли порядок денний – з одним питанням.

Сьогодні також відзначається День українського добровольця, адже саме вони допомогли відродити знищені антиукраїнськими силами ЗСУ, додав Олександр Сич.

Депутати Івано-Франківської обласної ради після обговорення проголосували за це звернення. Представники всіх партій, включно з БПП, наголошували на недопустимості силових дій влади щодо ветеранів АТО, а також (крім БПП) висловили думки щодо необхідності відставки Арсена Авакова.

Голоси “за” звернення віддало 60 депутатів. голова ОДА Олег Гончарук утримався.

“Українці не повинні мовчати, інакше героям Небесної Сотні буде соромно за нас”, – сказав Віталій Мерінов, депутат міськради, учасник Штабу визволення полонених учасників блокади. А одна франківчанка навіть зачитала свої вірші на патріотичну тематику.

DSC_8786 DSC_8792 DSC_8794 DSC_8798 DSC_8802 DSC_8814 DSC_8817

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!