У Франківську розповіли, скільки тестів на коронавірус отримала область

Сьогодні, 24 березня, в Івано-Франківську відбулася онлайн-нарада в обласній державній адміністрації з приводу ситуації з коронавірусом.

Заступник директора департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Володимир Чемний розповів про партію тестів на коронавірус, які надійшли в регіон. Серед них є і тест-системи для лабораторій, і експрес-тести.

“Це 5000 експрес-тестів, а також тести ПЛР – 18 комплектів. Також це 270 халатів, 850 респіраторів та інша допомога. Всі ці засоби будуть розподілені по закладах охорони здоров’я, в основному – на базові заклади. Це обласна інфекційна лікарня і ЦРЛ, де є інфекцйні відділення”, – сказав Володимир Чемний.

Головний санітарний лікар Івано-Франківщини Руслан Савчук додав, що ці ПЛР-системи дозволять провести близько 1000 досліджень, адже призначені для постійного використання.

“Ми вже завтра будемо пробувати в тестовому варіанті проводити дослідження в нашій області. Це буде безплатно, наголошую. Будь-які ціни на ці дослідження, які озвучуються різними джерелами – неправдиві. Це безкоштовно, держава про це подбала”, – зазначив Савчук.

19 березня в Івано-Франківську виявили перший випадок захворювання на коронавірус. Жінка померла в інфекційній лікарні. Їй було 56 років. Згодом виявили ще один випадок захворювання на Прикарпатті. Жінка, жителька Тисмениці, приїхала з Франції. 

Згодом в Івано-Франківську виявили ще трьох хворих на COVID-19. Всі вони контактували із жінкою, що померла.

Через поширення коронавірусу уряд встановив режим надзвичайної ситуації в Івано-Франківській області.

Крім того, в Івано-Франківську з метою запобігання поширення коронавірусної інфекції вирішили зупинити роботу всього окрім аптек, продуктових магазинів та АЗС. А ще з 19 березня в місті перестав курсувати весь громадський транспорт.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!