У Франківську розповіли, як реформа освіти вплине на школи та учнів

  • Сьогодні, 8 лютого, в Івано-Франківську відбулось засідання круглого столу, присвяченого реформі освіти та її впливу на школи в ОТГ.

    “У нас – застаріла дидактика навчання, радянські матеріали. Вчителі мають низький соціальний статус, учні не мають мотивації вчитися. Матеріальна база шкіл є застарілою. Учні мають вчити по 20 предметів у старших класах. Сучасний випускник – це як фарширована риба: ніби й риба, але не плаває”, – описав проблеми галузі Роман Зуб’як, ректор Івано-Франківського інституту післядипломної освіти.

    Депутат обласної ради Остап Дзеса додав, що реформа освіти покликана позитивно вплинути на шкільну освіту, зокрема – в опорних школах ОТГ, де є своя специфіка.

    Відповідно в рамках реформи визначено перелік предметів, у яких учень має бути компетентним. Це спілкування державною та іноземними мовами, математична, природнича та інформаційна “компетентності”. Планується менше навантажувати дитину знаннями, а натомість розвивати її вміння думати та аналізувати.

    Дмитро Дзвінчук, депутат обласної ради, додав, що ЗНО – чудовий тестовий інструмент, але його недоліком є нездатність проявити творчі нахили учня чи здатність до критичного мислення.

    Внаслідок профілізації освіти планується впровадити 12-річну середню освіту з конструюванням навчального плану для кожного учня. Це дозволить скоротити деякі бакалаврські програми до трьох років.

    Читайте також: У Франківську 40 кращих учнів отримуватимуть стипендії міської ради

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!