У Франківську Степан Пушик вважає, що має пріоритетне право на друк своїх книг за бюджетні кошти

Сьогодні, 11 квітня, в Івано-Франківську визначали перелік книг, які будуть видані за кошти з обласного бюджету.

До складу експертної ради входить 23 представника. Цього року збільшили відсоток примірників для авторів – з 10 до 15%, для бібліотек з 60 до 80. Дехто з  членів експертної ради висловили бажання не працювати у складі ради.

Одне з основних питань – недопущення конфлікту інтересів. Члени експертної ради зобов’язані подати заяви про конфлікт інтересів, наразі це троє осіб, які в подальшому не можуть голосувати за свої видання, за всі решта голосування приймається. На конкурс подалося сім видавництв – «Місто НВ», «Дискурсус», «Писаний камінь», «Апостол», «Симфонія-форте», «Апріорі», «Манускрипт». Усі члени ради мали можливість познайомитися з примірниками, які представили на їхній розгляд.

Степан Пушик зауважив, що він видав 60 книг, він лауреат багатьох премій і пропонує для видавництва корисні для студентів видання. Письменник вважає, що має пріоритетне право на видавництво своїх творів. Його підтримав голова НСПУ Євген Баран, секретар спілки Ярослав Ткачівський запропонував внести зміни до положення про книгодрукування і винести питання на розгляд окремим пунктом.

Видання, які набрали 5,5, перейшли в наступний етап. Це 33 пропозиції на загальну суму 1 млн 600 тис. грн. Василь Карп’юк запропонував друкувати тираж залежно від отриманого примірником балу. Володимир Джигіта пояснив, що в деяких випадках ціна сильно змінюється від кількості друкованих примірників. Присутні проголосували, щоб прохідний бал підняти до 6, проставили бали у розданих матеріалах від 0 до 10.

Нагадаємо, Конфліктне книгодрукування

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!