У Франківську студенти з різних міст навчатимуться акторської майстерності

Сьогодні, 21 квітня, відбулася прес-конференція в Івано-Франківському облмуздрамтеатрі. Ростислав Держипільський розповів про організацію Весняної школи акторської майстерності.

Учнями школи стануть 15 старшокурсників театральних вузів. Триватиме навчання для театралів протягом трьох днів.

“У нас обширна програма – це і лекції, і знайомство з театром. На навчання був конкурс. Адже на 15 місць претендував 51 студент”, – розповідає головний режисер франківського театру Ростислав Держипільський.

Директор і художній керівник Київського національного академічного театру оперети, а заразом і голова Національної спілки  театральних діячів, яка організовує школу, Богдан Струтинський переконує: “Театр це сильна і потужна інституція, яка може змусити думати громадськість та навіть чиновництво інакше”.

Навчатимуться у школі як українці, так представники інших країн. “Географія мене здивувала і потішила. Учасниками школи стали молоді люди з Дніпра, Києва, Івано-Франківська та навіть Молдови”,- ділиться Ростислав Держипільський.

“Кожен день розписаний з 9 ранку до 11 вечора. Це і спілкування з режисерами, лекції, екскурсії Франківськом. Нам потрібно залучити якомога більше театрів-партнерів. Таких  як Івано-Франківський театр”,- переконує режисер та член НСТД Станіслав Жирков.

Богдан Струтинський жартує: “У нас в країні відбувається децентралізація, от і актори з Києва приїхали до Франківська. Можливо хтось з учнів залишиться працювати у театрі, адже Ростислав Держипільський постійно шукає нових акторів”.

З акторами працюватимуть режисери Богдан Струтинський, Станіслав Жирков, Ростислав Держипільський, Максим Голенко, Орест Пастух, актори Андрій Кирильчук, Галина Баранкевич, Надія Левченко.

Нагадаємо, У Франківську театральний капусник транслювали онлайн

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!