У Франківську створять центр, який допомагатиме особливим дітям здобути освіту

У Франківську створять центр, який допомагатиме особливим дітям здобути освіту. Про це йшлося сьогодні, 14 лютого, на засіданні виконавчого комітету міської ради.

КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» турбуватиметься освітою дітей з особливими потребами, маючи на меті забезпечити права дітей з особливими освітніми потребами від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти.

Працівниками центру буде проводитись комплексна психолого-педагогічна оцінка розвитку дитини з особливими освітніми потребами, надання діткам психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження, розповів директор департаменту освіти Ігор Смаль, а також зазначив, це є виконанням постанови Кабміну.

Установа займатиметься визначенням особливих освітніх потреб дитини, в тому числі коефіцієнта її інтелекту, психологічною та педагогічною допомогою дітям з особливими освітніми потребами, консультуватиме батьків та педагогів, вестиме облік особливих дітей, які здобувають освіту.

У центрі працюватиме близько шести вчителів, зокрема логопед та дефектолог, практичні психологи та медична сестра.

Нагадаємо, наприкінці жовтня 2016 року уряд постановив з 1 вересня 2017 року припинити набір учнів до підготовчих та перших класів спеціальних шкіл. До 2022 року всі діти, які навчаються у спеціальних школах для дітей із затримкою психічного розвитку, поступово перейдуть на навчання до загальноосвітніх навчальних закладів – у спеціальні або інклюзивні класи.

Більше про інклюзивну освіту читайте у статті «Інклюзія – не ілюзія».

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!