У Франківську учасники АТО засудили повернення міста у “лихі 90-ті” і виставили правоохоронцям вимоги

Голова Спілки добровольців АТО Прикарпаття Василь Андріїв оприлюднив офіційну заяву щодо тривожних подій в Івано-Франківську.

«За останній місяць сталися два прикрі випадки із застосуванням вогнепальної зброї в самому центрі ще вчора спокійного міста. При цьому в одному з них було цинічно вбито людину, а в другому випадку група осіб, вирішуючи якісь внутрішні розбірки, застосувала зброю посеред білого дня і серед великої кількості мирних громадян та дітей. – написав Андріїв у Фейсбуці. – Ми, як учасники АТО, які боролися та продовжуємо боротьбу за збереження незалежності України, за мирне небо та спокійне життя для наших сімей, жителів міста і області загалом, не можемо бути осторонь цих кричущих подій».

Відтак на позапланових зборах вони прийняли рішення провести термінову нараду із керівниками силових структур, СБУ, Національної поліції,  очільниками міста та області. На зустрічі, яка відбулася вчора атовці висловили свою позицію і ствердно заявили про неприпустимість розвитку таких подій, які повертають Франківськ в “лихі 90-ті”. Вони підкреслили, що наше спільне завдання зробити все можливе, щоб не допускати подібних ситуацій, які несуть загрозу життю мешканцям мирного міста. Окрім цього, вони заявили вимоги до керівників силових відомств:

  1. Провести прозоре, повне та об’єктивне розслідування в терміни, встановлені процесуальним законодавством.
  2. Притягнути винних осіб до адміністративної та кримінальної відповідальності згідно чинного законодавства.
  3. Провести службове розслідування щодо дотримання законності при видачі дозволів на володіння та носіння зброї фігурантами справи, працівниками дозвільної служби ГУ НПУ. В разі виявлення порушень притягнути до відповідальності винних осіб та анулювати відповідні дозволи на володіння зброєю.
  4. Жодним чином не затягувати процес розслідування та не покривати фігурантів справи.
  5. Негайно посилити превентивну діяльність відповідних служб з метою забезпечення порядку в нашому місті.

У випадку невиконання вимог, викладених у заяві, пише Андріїв, вони змушені будуть вимагати негайної відставки відповідальних керівників силових відомств. У встановлений законом термін, але не пізніше 30 вересня, проінформувати їх та громадськість слід про результати розслідування.

Окрім цього, за попередньою домовленістю із керівниками силових підрозділів атовці долучаються до розслідування цієї резонансної справи і беруть хід розслідування під особистий контроль.

«Ми готові провести ряд спільних рішучих заходів щодо посилення безпеки  для  мешканців Івано-Франківська, – підсумував Василь Андріїв. – Ми – за мирну, безпечну для життя Україну”.

Як уже писав “Галицький кореспондент”, 26 серпня у центрі Івано-Франківська на території ресторану “Пасаж Гартенберг” лунали постріли. Пізніше ми повідомляли, що конфлікт із застосуванням зброї виник між компаніями молодих осіб.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!