У Франківську велосипедисти у формі зустрілися з велосипедистами в цивільному

Полісмени, які патрулюють місто на велосипедах провели зустріч з місцевими велосипедистами для того, щоб обговорити питання та послухати їхні скарги та пропозиції.

На зустріч з полісмена приїхала чимало велосипедистів. Правоохоронці поділилися досвідом керування вело транспортом і розповіли про проблеми, які можуть спіткати любителів двоколісників.

Інспектор патрульної поліції Людмила Пилипчак розповіла, що рухаючись по місту часто виникають певні проблеми, оскільки не всі знають правила дорожнього руху та правила взаємодії з велосипедистами.

Один із патрульних поділився випадком, коли водій “підрізав” патрульного на велосипеді. “Це трапилось на другий день патрулювання. Водій, звісно, вибачився, а я поставився до нього лояльно і не відреагував на те, що трапилось”, – розповів полісмен.

Заступник начальника відділу дорожньої інфраструктури Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Мирослав Федорків запевнив, що їхнє відомство направило прохання в Київ, на отримання дозволу на встановлення піднятих пішохідних переходів, “берлінських подушок”. “Зокрема, ми будемо писати лист в національну поліцію з дозволом встановити в місті експериментальні дорожні знаки, які мають спростити життя велосипедистів та пішоходів”, – зазначив посадовець.

Велосипедисти Франківська поставили свої питання патрульним, стосовно того, які права на дорозі мають вони і чи можна здійснювати обгін машин. Один із патрульних пояснив, що згідно з правилами дорожнього руху, велосипедисти не мають права перетинати дорогу, де є дві і більше смуг руху, вони повинні користуватися пішохідним переходом, але не верхом не велосипеді.

Правоохоронці також нагадали про важливість світловідбивачів на велосипедах та, по можливості, на самих велосипедистах, оскільки від цього може залежати їхнє життя.

Один із присутніх місцевих мешканців запропонував патрульній поліції роздавати ці світловідбивачі тим велосипедистам, які їх не мають, оскільки вони недорогі та швидко монтуються.

Нагадаємо, в  Івано-Франківську розпочав роботу поліцейський велопатруль.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!