У Франківську відкрили погруддя угорського поета Шандора Петефі

 Сьогодні, 31 липня, в міському парку Івано-Франківська відбулось відкриття погруддя угорського поета, публіцисту та революційному діячу Шандору Петефі.

На відкриття прибули Надзвичайний та Повноважний посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, а також заступник голови Державних Зборів Угорщини Лежак Шандор.

“Під час фестивалю “Карпатський простір” ми вирішили, що будемо вшановувати пам’ять видатних людей із дружніх нам країн. Хочу висловити свою подяку Угорщині за допомогу, яку вона нам надає. Це свідчить про добросусідські стосунки між нашими країнами”, – розповів Руслан Марцінків.

Після виконання гімнів України та Угорщини погруддя урочисто відкрили. Заступник голови Державних Зборів Угорщини Лежак Шандор зазначив, що місце для погруддя вибрано надзвичайно гарне, а сама подія чітко і гармонійно вписується у розвиток стосунків між двома країнами.

“Ми відкрили бюст у тому місці, де національна угорська спільнота матиме змогу збиратись на наші національні свята. Хочу подякувати також ректору ПНУ Ігорю Цепенді та почесному консулу Василю Вишиванюку”, – сказав Лежак Шандор.

Довідково: Шандор Петефі – один з найвідоміших угорських поетів. Літературознавці часто порівнюють його з Тарасом Шевченком та Іваном Франком. Загинув Петефі у віці 26 років, у бою з армією царської Росії.

Нагадаємо, У Франківську поставлять пам`ятник Роману Шухевичу 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!