У Франківську відреставрують ще одні старовинні двері

Вчора, 10 жовтня, у Франківську на реставрацію відправились ще одні старовинні двері.

Про це розповіла Марія Козакевич, ініціатор ідеї “Франківськ, який треба берегти” у соціальній мережі.

«Сьогодні в історії будинку перегорнулась ще одна сторінка – поїхали на реставрацію старовинні металеві двері.

А почалося все з того, що одного літнього дня проходивши повз красиву смарагдову будівлю, вирішили зайти всередину і запропонувати керівництву покращити стан дверей. І одразу ж отримали від директора лісгоспу Руслана Остащука позитивну відповідь! Як кажуть – хто стукає, тому відкриють», – повідомляє Марія Козакевич.

Також активістка коротко переповідає історію будинку.

«Будувалась кам’яниця з самого початку як адмінбудівля – про це голосно говорить поважний і багатодекорований фасад. Проект фінансової дирекції був виконаний у майстерні львівського архітектора Францішка Сковрона.

З 1912 року тут розміщувалась цісарсько-королівська скарбова дирекція – серйозна фірма, яка виконувала функції сучасних держказначейства та фіскальної служби.

Цікаво, що деякі чиновники, які працювали в дирекції навіть мешкали поблизу своїх кабінетів. Перед приходом совітів у будинку було сім службових квартир. Скоріш за все належали вони явно не простим клеркам.

Після війни чиновників у коридорах побільшало. Тут розташувалися такі поважні організації, як міська рада, виконком, а також міський комітет компартії України.

З 1989-го й донині у колишній фінансовій дирекції господарює Український науково-дослідний інститут гірського лісівництва імені академіка Петра Пастернака. Також тут знаходиться обласне управління лісового та мисливського господарства», – пише Марія Казакевич.

Марія Козакевич додає, що у будинку є неймовірний вітраж і скляний дах в одному з залів. І відомо, що більше у Франківську таких великих вітражних стель немає.

Читайте також: В Івано-Франківську демонтували старовинні двері на Шевченка, 44

Світлина від Mariya Kozakevych.

Світлина від Mariya Kozakevych.

Світлина від Mariya Kozakevych.Світлина від Mariya Kozakevych.Світлина від Mariya Kozakevych.Світлина від Mariya Kozakevych.Світлина від Mariya Kozakevych.Світлина від Mariya Kozakevych.Світлина від Mariya Kozakevych.Світлина від Mariya Kozakevych.Світлина від Mariya Kozakevych.Світлина від Mariya Kozakevych.Світлина від Mariya Kozakevych.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!