В Івано-Франківську вручили відзнаки “Народний волонтер Прикарпаття”

В Івано-Франківську вручили відзнаки «Народний волонтер Прикарпаття»

4 грудня в обласному центрі Прикарпаття відбулося нагородження волонтерів області медаллю «Народний волонтер Прикарпаття». Саме в цей день, починаючи з 1985 року, Генеральна Асамблея ООН запропонувала відзначати Міжнародний день волонтера, оскільки суспільство потребує праці волонтерів.

На святковому заході, що відбувся в залі готелю «Прикарпаття», були присутні громадські діячі, які забезпечують Збройні сили України, та священики Української греко-католицької церкви. «Протягом двох місяців ми підбирали можливих кандидатів на нагородження. А нагороджували їх за їхню діяльність. Як таких критеріїв у нас не було. Перш за все, це людський фактор. Звісно, ми спершу вивчали кожну людину, перш ніж подати її на номінацію «Волонтер Прикарпаття». Були навіть випадки, коли волонтери самі відмовлялися від нагороди на користь інших, хто, на їхню думку, цього заслуговує більше», – наголосив Мирослав Римаренко, голова ГО «Народна рада Прикарпаття».

На святковому заході були присутні волонтери з Бурштина, Рогатина, Тисмениці, Івано-Франківська. Для багатьох небайдужих нагороди стали неочікуваними. «Це сльози від змішаних емоцій, від певного неусвідомлення навіть через стільки часу, що кожен з нас пройшов шлях, який ніхто не планував і не передбачав, що здатен на це», – казали в один голос волонтери.

Втім, за словами організаторів, волонтерський рух на Прикарпатті є унікальним. «Бути волонтером – дуже нелегка праця. Тому саме за це таким небайдужим людям дуже велика подяка. Волонтери – це посередники між українським народом і тими воїнами, які беруть участь в антитерористичній операції на сході України. Якби не їх допомога, невідомо, що би було з нашою країною», – підкреслив Роман Перцей, голова ГО «Івано-Франківське об’єднання воїнів АТО».

В той же час волонтерство приносить багато позитиву. Зокрема, волонтер постійно спілкується з людьми, яким доля країни небайдужа. «Дуже приємно, коли наше старше покоління, наші бабусі та дідусі, долучаються до допомоги. Насправді, це дуже зігріває душу, і ми, волонтери Івано-Франківщини, розуміємо, що робимо потрібну справу. І це потрібно робити постійно», – наголосив під час нагородження Ярослав Навальний, координатор ГО «Народна Самооборона» в області.

Андрій МЕНІВ

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!