У Франківську розпочався  літературний фестиваль «Покрова»

Сьогодні, 5 жовтня, в Івано-Франківську розпочався літературний фестиваль «Покрова» ім. Тараса Мельничука. 

На фестиваль завітали письменники: Галина Петросаняк, Ярослав Ясінський, Микола Близнюк, Іван Війтенко, Василь Шкурган, Світлана Бреславська, Богдан Томенчук, Ольга Деркачова, Власта Власенко, Василь Андрушко, Любомир Стринаглюк та ін.

“Покрова” розпочалася нагородженням лауреата фестивалю. Цього року нагороду отримала Галина Петросаняк. Євген Баран та Василь Карп’юк вручили письменниці гуцульського “оскара” – сирного коника.

Професор, письменниця Ольга Слоньовська у привітальному слові зауважила, що Прикарпаття має Тараса Мельничука, як Україна має Павла Тичину. А Галина Петросаняк найближче стоїть до творчості Тараса Мельничука. Тому нагорода заслужена.

Вірші Тараса Мельничука читали Микола Близнюк, Ярослав Ясінський, Б.Томенчук.

Ввечері у книгарні «Є» Василь Карп’юк запрезентує «Глінтвейн дорогою на Говерлу».

Літературний фестиваль триватиме два дні. 6 жовтня відбудеться  презентація книжки «Звичайні незвичайні священики» за участю Івана Ципердюка, Галини Лицур-Щадей, Юлії Боєчко, Романа Гриніва, Ольги Бреславської.

Нагадаємо, літературний фестиваль «Покрова» ім. Тараса Мельничука проходить в Івано-Франківську та області щорічно з 2009 року в межах осені. Його ініціатор письменник Василь Карп’юк. Організатори — Літературна агенція «Discursus», івано-франківська організація НСПУ та управління культури, національностей та релігій івано-франківської ОДА.

Окрім Івано-Франківська, заходи фестивалю відбувалися в рідному селі Тараса Мельничука Уторопи на Косівщині та місті, де поет помер — Коломиї.

З 2012 року організатори визначають лауреата фестивалю, який одержує диплом та сирного коника зі столиці сирних коників — Брустурів.

До теми: В Івано-Франківську пропонують таємні коробки із книгами та подарунками

 

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!