У Калуші чекають на вакцину від грипу, що дає імунітет від трьох штамів вірусу

З каліфорнійським вірусом, який ще називають «свинячим», українці вже знайомі, бо вирує  він у нас вже сім років. Саме він викликав переполох 2009 року, забравши сотні людських життів. У Калуші зокрема тоді лише за один день було госпіталізовано близько тисячі людей. На початку цього року через цей вірус у місті померли двоє людей, інформують ”Вікна”.

Як повідомила епідеміолог Калуського відділення епідеміологічних досліджень ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» Зінаїда Ковбаснюк, наразі найфективнішим методом профілактики цього захворювання залишається вакцинація. Її можна проводити впродовж усього сезону, а вакцина, яку рекомендують, ефективна у боротьбі з усіма трьома штамами вірусу.

Сьогодні, у Калуші під час засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було запропоновано організувати вакцинацію медпрацівників та вагітних жінок за їхньою згодою. Представники комісії пропозицію підтримали.

— В Україну ввійшло 200 тисяч доз вакцини від грипу і всі вони вже розійшлися регіонами. На жаль, ні у Калуш, ні на Прикарпаття вакцина не потрапила. Частково закупили Рожнятівщина і Долинщина, але це не масова імунізація, а саме про неї зараз актуально говорити, — наголосила Зінаїда Ковбаснюк. — Вакцинації особливо потребують вагітні жінки, люди з хронічними захворюваннями і ті, хто має широке коло контактів: освітяни, медики тощо. За офіційними даними, на сьогодні вакцинацію пройшли 24 тисячі громадян України. Сподіваємося, що частина вакцини, яку днями мають завезти в Україну, потрапить і до нашого регіону. 

Епідеміолог зазначила також, що єдиною вакциною, яку можна застосовувати цьогоріч в Україні, є “Ваксигрип”. У Європі є й інші вакцини, але у нас вони наразі не сертифіковані. Між тим, лише щорічна імунізація вважається ефективною, адже вірус постійно змінюється і імунітет до нього не зберігається навіть у тих, хто вакцинувався торік або ж хворів.

— Вакцинація від грипу у нас наразі не користується популярністю. Щеплення отримують лише окремі категорії населення. Медики наразі здебільшого не вакциновані, хоча вакцина є — зазначив головний лікар Калуської міської поліклініки Михайло Гаврилишин. 

Між тим, пересічному калушанину провакцинуватися від грипу буде непросто. Вакцину потрібно придбати самостійно, але у аптеках у вільному продажі її практично немає, тому потрібно робити попереднє замовлення. Вартість вакцини — орієнтовно 150-190 гривень. Уже з вакциною можна звернутися у поліклініку, де безкоштовно зроблять відповідне щеплення.

Нагадаємо, На Прикарпатті розпочинають вакцинацію від раку шийки матки.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!