У Калуші напівофіційно збирають по 300 гривень за обстеження на томографі

Сьогодні, 27 липня, в Калуші відбулась двадцять восьма сесія міської ради. Одним з питань стало “Про внесення змін до міської цільової програми медикаментозного забезпечення на 2017 рік”.

“Як ви знаєте, в нашій центральній районній лікарні з березня не працює комп’ютерний томограф. Зламалась рентгенівська трубка вартістю 2.5 млн гривень. Ми знайшли варіант, як її придбати. Можливо, обласна рада нам виділить кошти – ми просили про 1 мільйон. Щоб не упустити цей шанс, ми передбачаємо кошти і через програму, і з міського бюджету”, – розповіла заступниця міського голови Наталія Табачук.

Депутат міськради Олег Руско зазначив, що щорічно на цю трубку виділяється мільйон чи півтора, і запитав, чи не можна встановити якусь оплату за користування томографом.

Наталія Табачук сказала, що наразі вже є неофіційна сума в 300 гривень – як благодійний внесок, після чого в залі здійнявся сміх. Втім, вона додала, що учасникам АТО та пільговикам різних категорій послуга надається безкоштовно, а інших людей це дисциплінує – мовляв, значна частина тих, хто ходить на обстеження, його насправді не потребує.

За тиждень, каже Наталія Табачук, вдається зібрати близько шести тисяч гривень – ці гроші йдуть на ремонт апарату та його заправку гелієм, але це крапля в морі, адже ці речі коштують сотні тисяч.

Міський голова Ігор Матвійчук підтвердив, що обслуговування апарату КТ коштує дорого, та поставив питання на голосування. Депутати 29-ма голосами “за” підтримали цей проект рішення – на ремонт виділили близько 500 тисяч гривень.

Нагадаємо, Прокуратура взялась за департамент охорони здоров’я, що придбав томограф за завищеною ціною

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!