У Коломийському районі з’явиться містечко льодових скульптур

Завтра, 19 січня, о 10 годині у селі Нижній Вербіж Коломийського району відбудеться освячення льодових скульптур.

До роботи задіяли 50 мешканців села. Люди різали лід брилами і носили їх зі ставка до річки. Вага однієї такої брили 80 кг. Односельчани працювали над льодовими скульптурами чотири дні. Заважало тепло та свята. Але незважаючи ні на що у Нижньому Вербіжі за цей час постало ціле льодове містечко. Тут є огорожа, тризуб, величезний хрест, престіл, вівтар, капличка. Зараз сільські ентузіасти з льоду витесують “Тайну вечерю”. Буде й Ісус Христос і 12 апостолів. А ще умільці  планують  зробити з льоду сани з оленем.

Ідея витесати “Тайну вечерю” з льоду зародилася у Богдана Ланового, який у селі  Нижній Вербіж керує хором. Саму роботу виконав  сільський різьбяр Тарас Ткачук.
Чоловіки у роботі використовують спеціальні інструменти, яким по 70 років, належать вони Костянтину Шунгалюку. Вони мають спеціальні гаки, за допомогою яких піднімають льодові брили.
Всі льодові скульптури вночі підсвічуватимуть ліхтариками, а для моржів, які візьмуть участь у завтрашньому святі,  зробили спеціальне льодове крісло.

Нагадаємо, що в Івано-Франківську відкрилась виставка “Коротка історія сніговикового живопису”.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!