У Коломиї єврейська громада судиться із міською радою

Як розповів голова Коломийського суду Володимир П’ятковський, нині в суді знаходиться  адміністративний позов відносно міжнаціонального, міжконфесійного непорозуміння: єврейська громада Коломиї подала позов до суду з приводу неправомірності встановлення хреста на місці поховань у меморіальному сквері, що біля міського озера. Справа може мати міжнародний розголос, тому потребує ретельного вивчення й виваженого підходу, пише “Дзеркало медіа”.

Яків Заліщикер пояснив, що представники єврейської громади були з візитом у владики Василія Івасюка, котрий запевнив, що церква до того хреста відношення не має і чину його освячення не проводила.

“Тоді ми звернулися до поліції, де нам порекомендували подати позов до суду на міську раду за бездіяльність, – пояснює голова громади, – що ми й зробили”.

Натомість коломийські громадські активісти мають з цього приводу іншу думку: на місці колишнього єврейського кладовища покояться тлінні останки кількох українців, розстріляних німцями у 40-х роках, а отже українці мають цілковите моральне право на встановлення там християнських символів.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!