У Коломиї зареєстровано більше півсотні наркозалежних

У наркологічному кабінеті центральної районної поліклініки на початок цього року в диспансерній групі зареєстровано 54 наркомани – особи з підтвердженим діагнозом. 116 осіб зараховані до групи спостереження, тобто без встановленого синдрому залежності, але які вже пробували “зловити кайф”. Звичайно, офіційна статистика не може відображати реальної картини.

Завідувач наркологічного кабінету ЦРП Зіновій Андрейчук підтверджує. Незважаючи на це, виявити людей з наркотичною залежністю таки вдається. У наркологічному кабінеті тестують осіб для отримання довідки на водійські права, для довідки на право користування зброєю, на вступ до навчальних закладів, для роботи в певних структурах тощо, передає Дзеркало Коломиї.

Для наркоманів, які усвідомлюють стан своєї залежності й не бажають скотитися на соціальне дно, у наркологічному кабінеті діє програма замісної підтримувальної терапії – безкоштовна й платна. До програми потрапляють особи, які вживають наркотики не один рік, пробували лікуватися в наркологічному диспансері, але спроби були невдалими, та ще й “придбали” супутні захворювання на гепатит, туберкульоз, СНІД.

Хоч мета програми замісної терапії полягає в тому, щоб пацієнт, приймаючи ліцензовані наркотичні препарати, поступово дозу зменшував і зійшов “на нуль” – на своїй практиці нарколог Зіновій Андрейчук таких випадків не пам’ятає. Однак існує конкретний позитив, це коли хворий перебуває під контролем, не вживає сумнівних наркотиків, не стає на кримінальний шлях і має шанс на продовження життя. Пацієнт наркокабінету особисто приходить за препаратом щодня зранку, дехто – раз на кілька днів.

Щодо соціального статусу наркозалежних, то, за словами нарколога, він є різним: від інтелектуала – до безпритульного. Переважають чоловіки молодого й середнього віку. Основний контингент пацієнтів наркокабінету – міські мешканці.

Іван ДЖИНДЖУРА

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!