У Надвірній посмертно нагородили священика

Ювілейною відзнакою обласної ради з нагоди 100-річчя ЗУНР посмертно нагородили о.Івана Качанюка.
З нагоди відзначення 100-річчя проголошення ЗУНР Івано-Франківською обласною радою спеціально на замовлення було виготовлено ювілейні відзнаки “100 років Західно-Української Народної Республіки”.

Нагороди отримали науковці, історики, письменники, журналісти, колективи музеїв, котрі досліджували і висвітлювали історію ЗУНР та вели активну державотворчу діяльність. Такої почесної нагороди удостоївся покійний священник УГКЦ о. Іван Качанюк, настоятель церкви Святої Параскеви в селі Фитьків. Про це інформує прес-служба Надвірнянської міської ради.

Отець Іван Качанюк систематично збирав і записував стародавні пісні, перекази, прислів’я, обряди Бойківщини. Працював над нарисами з історії Фитькова і Лісної Тарновиці.

Ці історико-краєзнавчі збірки документів, предметів, спогадів, речей дозволять не одному прийдешньому поколінню через конкретні речі занурюватись у минуле і повертатися до сучасності збагаченими духовно. Внесок покійного о. Івана в розбудову національної культури та збереження національної ідентичності є неоціненним.

На жаль, заслужена відзнака не зуміла потрапити до рук о.Івана при житті. Священник тривалий час перебував на лікуванні в Києві.

Тож відзнаку привезли до резиденції о.Івана та передали її о. Миколі Григоруку. Зі свого боку о.Микола подякував та зазначив, що в музеї Українських старожитностей буде створена експозиція присвячена о. Івану і медаль стане музейним експонатом.

Нагадаємо, На Прикарпатті попрощалися із молодим священиком

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!