Апартаменти на воді

  • У незаконній забудові біля міського озера вже продали частину квартир

    Попри те, що немає жодних дозвільних документів на будівництво на березі міського озера за адресою Гетьмана Мазепи, 144, що поблизу ДТСААФу, житлова компанія «Прикарпаття і К» самовільно розпочала будівництво і продає квартири у незаконній забудові. Після втручання інспекції архбудконтролю 3 лютого забудовник припинив будівельні роботи, не завершивши рити котлован.

    Замовником будівництва, за інформацією обласного управління архітектурно-будівельної інспекції, є громадська організація «Товариство сприяння обороні України» (колишнє ДТСААФ). Як запевняє Валерій Корсун, керівник клубу спортивних єдиноборств «Кано», що працює на базі ТСОУ, замовником виступає особисто голова Івано-Франківської обласної організації ТСО України Петро Никитюк.

    1

    Ні документів, ні коментарів

    4 лютого представники ЗМІ відвідали проблемний об’єкт, але отримати коментар замовника будівництва не змогли – Никитюк встиг утекти, побачивши камери, а його секретар згодом повідомила, що він у відрядженні. «Ніяких коментарів не даю», – сказав Никитюк у телефонній розмові.

    На земельній ділянці за адресою Мазепи, 144 одразу два проблемних будівництва. З одного боку від ТСО – майже закінчена одинадцятиповерхова новобудова, схожа на багатоквартирний будинок. Інформаційний щит повідомляє, що це «Спортивно-готельний комплекс з вбудованими приміщеннями соціально-побутового призначення». Дозвільні документи датовано 2007 роком, а вказана кількість поверхів – 9.

    Управління архбудінспекції зараз проводить перевірку цієї 11-поверхівки, яка мала би бути спортивно-готельним комплексом. Інспектори припускають, що дозвіл, виданий архбудконтролем, вже давно прострочений. Перевірити це інспекторам не вдається, адже замовник відмовляється надати документи і будь-що пояснювати. Він уже двічі не допускав перевірку на будівництво. В базі даних управління архбудінспекції  можна перевірити дозволи, видані лише з 2011 року, тому самостійно перевірити декларацію, датовану 2007-им, інспектори не можуть.

    На підставі яких дозволів забудовник розпочав рити котлован під нову забудову з іншого боку ТСО і чи є у Никитюка хоч якісь документи на це будівництво – загадка. Начальник відділу генерального плану департаменту містобудування та архітектури Артур Прокіпчук запевняє, що на будівництво, де зараз вирито котлован, містобудівних умов та обмежень, які є обов’язковими для початку будівництва, департамент не видавав. В управлінні архбудінспекції кажуть, що й декларації на початок будівельних робіт на цей об’єкт, починаючи з 2011 року, не зареєстровано.

    Згідно з містобудівним кадастром, ділянка, на якій зараз вирито котлован і збудовано 11-поверхівку, перебуває у комунальній власності і була віддана в постійне користування автомобільній школі Товариства сприяння обороні 30 липня 2014 року.

    Численні порушення привернули увагу депутатів міської ради, які створили комісію для вивчення двох проблемних об’єктів по Мазепи, 144 і звернулися з проханням перевірити законність будівництва в архбудінспекцію. Втеча замовника будівництва від журналістів, недопускання ним перевірки на об’єкт та неспроможність надати бодай якісь дозвільні документи свідчать про те, що з паперами не все гаразд або їх взагалі немає.

    Якщо це підтвердиться, незаконно збудовану 11-поверхівку не дозволять здати в експлуатацію і не присвоять їй поштову адресу, а будівництво на місці котловану може так і не розпочатись. Крім того, спортивно-готельний комплекс не можна здати в експлуатацію як житло.

    3

    4

    Діти під будівельними кранами

    Першими з’ясовувати правомірність будівництва почало керівництво клубу східних єдиноборств «Кано», що працює у будівлі ТСО з 2004 року. Сьогодні у клубі тренується майже 50 дітей, а також кількадесят дорослих, які відвідують секції дзюдо, кендо та айкідо. Клуб «Кано» існує в Івано-Франківську вже 25 років. Тренер клубу, депутат міськради Ігор Корсун, каже, що через це клубу почали погрожувати виселенням.

    «Ця будова починалась як спортивно-готельний комплекс, але, як зараз видно, перетворилась на багатоквартирний житловий будинок. Будинок мав бути 9-поверховий, але вже є 11 поверхів і мансарда. Коли почали рити новий котлован, ми звернулися в різні дозвільні інстанції і з’ясували, що ніяких дозвільних документів на забудову не видавалося. Ми звернулися за поясненнями до замовника – Петра Никитюка. Він у грубій формі відмовився надати нам документи, – розповідає Ігор Корсун. – Нам замурували вхід у спортзал, весь двір замісили в болоті, батьки почали питати, в чому річ. Ми почали з’ясовувати, що відбувається. Директор ТСО Петро Никитюк почав погрожувати, що буде піднімати орендну плату і буде виганяти нас з приміщення».

    Директор клубу «Кано» Валерій Корсун вважає, що орендну плату піднімають безпідставно: школа існує тут з 2004 року. Тяжко, по цеглині тут все будували, і зараз орендодавці створюють нам такі умови, що просто ставлять нас під загрозу існування. Орендодавець не забезпечує нас ні водою, ні теплом, не створює ніяких умов. За що піднімати плату, якщо воду ми самі засвердлили, бо її не було, каналізацію самі зробили, своїми силами без жодної копійки перекривали дах, робили поточні ремонти за кошти спонсорів, депутатів і всіх співчуваючих? Дрова самі собі пиляємо, живемо, як циганський табір. Поставили своє обладнання, а тепер полковник Никитюк заявляє, що воно не наше, а його. У нас потихеньку відвойовують територію і право на життя. Коли я питаю, чому нам піднімають плату, полковник каже: «Не хочеш платити – будемо розривати договір».

    Поки триває будівництво, діти, які займаються в «Кано», щодня наражаються на небезпеку. «Котлован стояв чотири дні не загороджений, поки я не почав репетувати, бо ж туди могла дитина впасти, – обурюється Валерій Корсун. Дітки 5-7 років йдуть у клуб, а в них над головою кран подає плиту чи переносить цеглу. Хто за це все буде відповідати? Багато батьків сказали, що вони вже сюди дітей не приведуть».

    Валерій Рибалов, який водить сина на дзюдо в «Кано» з 2008 року, дивується такій ситуації: «ТСО мало би сприяти розвитку спорту в нашому місті, це ж один з основних видів діяльності товариства згідно зі статутом. Діти привозять медалі з чемпіонатів України, Європи та світу. А зараз виходить так, що цій спортивній школі держава нічого не дає, ТСО, яке би мало підтримувати цю школу, їй не просто ніяк не допомагає, а ще й заважає, хоче звідси вижити і на цьому нажитись».

     

    6

     

    5

    Житло замість спорту

    Як з’ясував кореспондент «ГК», 11-поверховий «спортивно-готельний комплекс»  – це насправді житловий будинок, у якому продані майже всі квартири. І немає нічого «спортивного». На сайті компанії обидва будинки – збудований і ще ні – рекламуються як «комплекс апартаментів «на озері». «Комплекс апартаментів має унікальне розташування на березі міського озера. Практично з кожних апартаментів відкривається надзвичайний краєвид на міське озеро, який тішитиме око як взимку, так і влітку. Апартаменти знаходитимуться у припарковій зоні, що дасть змогу насолоджуватись чистим та свіжим повітрям з озера і прогулюватись красивим та зеленим парком, що розміщений неподалік комплексу», – рекламують забудовники будинок, на який не можуть пред’явити жодних дозволів. Ні слова про спорт чи готель.

    Секретар будівельної компанії «Прикарпаття і К», у яку ми зателефонували під виглядом покупців, що шукають квартиру з виглядом на озеро, повідомила, що в 11-поверхівці таких квартир вже не залишилось. Майже всі квартири вже розкупили, але кілька ще є: «У другому під’їзді, який ближчий до озера, залишилась лише одна квартира на 1-му поверсі. В першому під’їзді ще є на першому поверсі три. Є на 2-му, 4-му, 6-му, 7-му, 8-му, 9-му і 10-му. Будинок так стоїть, що другий під’їзд ближчий до озера. З одного боку фізкультурний коледж, з іншого ДОСААФ у дворі. Трикімнатні з виглядом на озеро викупили відразу».

    – А в тому другому будинку, де зараз котлован риють, ще можна буде купити з виглядом на озеро?

    – Так, там можна говорити, там ще не зайнято, там тільки доробляються документи, всяке таке.  Можете подзвонити до Тамари Семенівни, вона це все знає.

    – А не може потім бути проблем з цією новобудовою?

    –  Цей будинок має бути добудований і буде здаватися в експлуатацію, там є документи на нього. На той другий – не знаю.

    – Він іде як готель, чи як?

    – Як спортивний комплекс.

    – Чи не буде проблем?

    – Не знаю, я секретар, я в ті всі папери не вникала. Ви приходьте в офіс, і вже тут є документи, вам все покажуть і розкажуть.

    – А що там з інфраструктурою? Буде якийсь тренажерний чи спортивний зал і дитячий майданчик?

    – Дитячий майданчик буде, а спортивний – там же зразу біля будинку стадіон. (Стадіон, який мала на увазі секретар житлової компанії, належить Прикарпатському університету – авт.)

    Тамара Семенівна Дуляновська у БК «Прикарпаття і К» працює бухгалтером. Керує компанією Віктор Дуляновський, засновниками у різні роки є Тетяна, Віктор та Василь Олександровичі Дуляновські, а президентом – Дуляновський Олександр Франкович. Згідно з даними єдиного реєстру фізичних та юридичних осіб, сімейна компанія Дуляновських ЗАТ «Прикарпаття і К» перебуває у стані ліквідації через банкрутство за рішенням суду, але за тією ж адресою і з тими ж людьми працює компанія-клон – ПП «Прикарпаття і К».

    Компанія-боржник вже тричі змінювала юридичну назву, при цьому адреса і телефони офісу залишалися тими ж самими, що може свідчити про бажання уникнути відповідальності. Майно Дуляновського О.Ф. перебуває під арештом, усе майно ЗАТ також під арештом та в іпотеці, майно теперішнього керівника компанії Віктора Дуляновського – під обтяженням та в іпотеці. Навряд чи така компанія може бути надійною для покупців квартир, а тим більше для покупців прав на майбутні квартири, на місці яких сьогодні лише котлован.

    Телефонуємо до Тамари Дуляновської.

    – Тамаро Семенівно, а в цьому будинку, який ви будете будувати, ще можна купити квартиру з виглядом на озеро?

    – Там, де будемо будувати, – звичайно, там вибір великий. Там будуть дуже хороші квартири. Ми тільки починаємо.

    – А там будуть якісь спортивні зали, тренажерний зал чи щось таке?

    –  Поки що не можу сказати, швидше за все, спортзал буде, але це поки що під питанням.

    – Яка ціна?

    – 450 доларів.

    – Є трикімнатні з виглядом на озеро?

    – Є і чотирьох, і трьох, і двох. Вибір великий.

    – Зараз є всякі історії, щоб перестрахуватися, у вас все в порядку буде потім зі здачею житла в експлуатацію?

    – Ми вже будуємо 20 років на ринку.

    – Я розумію, але я тут такого всякого начиталась.

    – Зараз такий час, свобода слова – хто що хоче, те й пише.

    – У вас всі документи є? Можна підійти подивитись?

    – У нас все нормально, так, підходьте.

    7

    Що буде з покупцями квартир?

    З документами, вочевидь, не все нормально, інакше їх би відразу показали архбудінспекції під час перевірки, а про наявність таких документів знала би і архітектура, і та ж архбудінспекція. І замовник будівництва, полковник Петро Никитюк не тікав би від журналістів, а його секретар не брехала би про відрядження, а вийшла б і пояснила, що все гаразд. На сайті «Прикарпаття і К» показано візуалізацію обидвох новобудов. Обидві майже ідентичні. Може, покупцям тієї, де зараз недоритий котлован, попросту показують документи на вже збудовану 11-поверхівку?

    Згідно з чинним генеральним планом, ділянка на Мазепи, 144 є територією громадської забудови. Містобудівний кадастр каже, що цільове призначення ділянки – будівництво та обслуговування громадських будівель. Тобто спортивно-готельний комплекс будувати можна, а житло – ні. У новій редакції генерального плану цю територію позначено як територію багатоквартирної житлової забудови, але зроблено це виключно на підставі письмового прохання ТСО України, громадських слухань не було, тому громада може висловити своє незадоволення у будь-який момент. А незадоволених чимало.

    Новий варіант генплану ще буде проходити обговорення і затвердження у сесійній залі міської ради. Після скандалу з незаконним будівництвом депутати можуть докласти усіх зусиль, щоб ця ділянка стала, до прикладу, рекреаційною зоною, а збудоване на ній з численними порушеннями житло не було здане в експлуатацію як житловий будинок.

    Щодо котловану під заплановану новобудову, купувати квартири в якій припрошує Тамара Семенівна, то яму невдовзі можуть засипати через незаконно розпочате будівництво. Якщо ви днями збираєтесь придбати квартиру біля озера на Мазепи, 144, то краще сто разів подумайте, щоб потім не заливатися слізьми в кабінеті мера через те, що вашому незаконно збудованому будинку, про що було відомо заздалегідь, цілком законно не присвоюють поштову адресу.

     

    Наталка ГОЛОМІДОВА

     

    Нагадаємо, що на незаконну забудову біля міського озера знову не допустили перевірку. А депутат Івано-Франківської міської ради Андріан Волгін планує валити паркан, якщо інспекція Держархбудконтролю дасть письмову відповідь щодо незаконності забудови.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!