У Польщі проведуть акцію для сиріт з України, які втратили батьків на війні

Фундація “Екологічний ковчег”  урочисто розпочала міжнародну акцію «Bike helps» («Велосипед допомагає»), повідомляє Польське радіо.

Її голова Войцєх Овчаж сказав, що за кожний мільйон кілометрів, проїханий на велосипеді учасниками акції, українські сироти отримають один велосипед.

“Перші велосипеди ми хочемо роздати українським дітям з нагоди Міжнародного дня захисту дітей, 1 червня. До акції приєдналася вже приблизно тисяча людей з різних країн. Зареєструвалися велосипедисти з усіх європейських держав, а також зі Сполучених Штатів, Австралії, Мексики, Тайланду, Індії, Бангладеш, Росії, Японії і Туреччини. Дотепер вони проїхали на велосипедах понад 230 тис. кілометрів”, – сказав Овчаж.

Голова висловив задоволення, що Фундації вдалося почати співробітництво із організацією з України, яка допомагає дітям. Її представник Руслан Теліпський повідомив, що вони опікуються понад 220 дітьми, котрі втратили батьків під час воєнних дій на Сході України. Вони походять з різних районів України.

За словами Войцєха Овчажа, міжнародна акція є розширенням проекту “Велосипед допомагає”, реалізованої досі тільки у Польщі, що стартує уп’яте у березні цього року. За «прокручені» на велосипедах і зареєстровані у додатку Endomondo кілометри нові велосипеди потраплять до підопічних дитячих будинків.

Акція має заохотити також поляків пересідати із автомобілів на велосипеди, обмежуючи таким чином викиди вуглекислого газу.

На жаль, 1 лютого у зоні проведення операції об’єднаних сил (ООС) загинув боєць родом з Прикарпаття.

Сьогодні, 4 лютого, тіло загиблого атовця Юрія Локатиря привезли на рідну Рожнятівщину.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!