• Два олімпійських тижні у Ріо-де-Жанейро завершилися грандіозною церемонією закриття, передає УНН.

Попри дощову погоду, церемонія на стадіоні “Маракана” стала справді святковим завершальним акордом Олімпіади-2016.

“Це були чудові Олімпійські ігри у чудовому місті”, — підсумував зі сцени президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах.

Перша частина дійства називалася “Олімпійські крила” і була присвячена красі та розмаїттю міста, яке приймало ці ігри.

На арені — традиційно багато танців, співів і яскравих вогнів і, звісно ж, карнавал.

Далі почалася хода атлетів. Частина олімпійців до цієї миті вже залишили Ріо, але ті, хто все ще у місці, вийшли попрощатися із публікою — ті, хто виборов медалі, принесли свої трофеї.

Українська збірна, зокрема, здобула 11 медалей — два “золота”, п’ять срібних відзнак і чотири бронзових, посівши у підсумку 31 місце у загальному заліку.

Лідерами турнірної таблиці стали атлети із США, які повезуть додому 121 медаль. За ними — британці із 67 відзнаками. У китайців, які опинилися на третьому місці, загалом більше медалей — 70, втім у них на одне “золото” менше, ніж у команди Британії. У першій п’ятірці Росія — 42 медалі, а також Німеччина — 42 медалі.

• Зі спортсменів особливо відзначився ямайський спринтер Усейн Болт, який завоював у Ріо три “золота”, маючи таким чином вже дев’ять золотих олімпійських медалей.

Американський плавець Майкл Фелпс пішов ще далі й виграв олімпійське золото у 23-є. Ігри у Ріо можуть стати останньою Олімпіадою у його спортивній кар’єрі.

Ну а наймолодшою золотою медалісткою Ріо стала китайська спортсменка Жень Цянь, яка перемогла у стрибках з десятиметрової платформи у віці 15 років і 180 днів.

Наприкінці церемонії закриття на глядачів очікував несподіваний сюрприз — японський прем’єр Сіндзо Абе з’явився на арені у костюмі персонажа комп’ютерних ігор та фільмів Супер Маріо.

Нагадаємо, коломиянка Вероніка Івасюк повернулась з Олімпійських ігор.