У Рогатині засудили польський “антибандерівський” закон

Вчора, 1 березня, у Рогатині відбулась п’ятнадцята сесія районної ради сьомого демократичного скликання.

Під час засідання депутати підтримали звернення Івано-Франківської обласної ради до Президента України, голови ВРУ, Прем’єр-міністра України, Міністра закордонних справ, Надзвичайного і  Повноважного Посла Республіки Польща в Україні та  Генерального Консула Республіки щодо прийняття у Польщі закону про Інститут національної пам’яті.

У зверненні йдеться про те, що Івано-Франківська обласна рада глибоко стурбована тим, що у сусідній державі прийняли такий закон.

“Хотіли нагадати польським партнерам, що українці, як і поляки, зазнали надзвичайно великих страждань від тоталітарних режимів у роки Другої світової війни, а також самовільно боролися за свободу своєї Батьківщини. Відтак, категорично не сприймаємо чергову спробу нав’язати однобічне трактування історичних подій, а заборону “бандерівської ідеології” – розцінюємо не просто як дешевий популізм частини польського політикуму, але як намагання заперечити суверенне право українців на власну державність і національну гідність”, – повідомляється у зверненні.

За підтримку цього звернення проголосували всі 25 присутніх депутатів.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!