У селі Тростянець відкрили меморіальну дошку Івану Франку

  • На честь Року Івана Франка, який триває в Україні, на Снятинщині відбуваються культурно-мистецькі та пізнавально-виховні заходи.
    Наприкінці серпня українська та світова спільнота офіційно відзначила 160-річчя від дня народження поета, прозаїка, драматурга, вченого, етнографа, фольклориста, історика, філософа, соціолога, економіста, журналіста, перекладача, громадсько-політичного діяча Івана Франка. З ім’ям Каменяра нерозривно пов’язана і Снятинщина, яку неодноразово відвідував видатний поет.

    Село Тростянець належить до тих місць, де побував І. Франко. 1905 року по дорозі на відпочинок у Карпати письменник зупинився у цьому підгірському покутському селі, навідавшись до сільської школи. Привітавши учнів та вчительство, Іван Якович пішов разом з ними до славної криниці Довбуша. Також у с. Тростянець, де не раз бував, І. Франко виступав на зборах місцевої читальні. Спогадами про це діляться старожили, а ще їх зафіксував письменник І. Михайлюк.

    Саме тому 21 вересня на фасаді місцевої школи І-ІІ ступенів відкрито та освячено меморіальну дошку на честь Великого Каменяра. Чин освячення здійснив священик УГКЦ Микола Романенчук, котрий привітав присутніх із святом Різдва Пресвятої Богородиці та гарною подією у історичному та культурному житті села і району. Цього святкового дня у Тростянецькій школі відбулося прекрасне літературно-музичне свято, де учні та вчителі декламували Франкову поезію, співали патріотичних та ліричних пісень на його слова, що стали народними, як от: «Не пора, не пора», «Час рікою пливе» та інші.

    У підсумку величного і по-родинному теплого та світлого свята, яке розпочиналося і закінчувалося виконанням Державного гімну, до учасників дійства звернувся о. М. Романенчук. Щирим духовним словом та цитуванням поезії письменника-ювіляра священик засвідчив про багатогранний талант і титанічну інтелектуальну працю Івана Франка як визначної особистості в історії і культурі України та світу.

    З любов’ю і шаною вимовляє все прогресивне людство ім’я Івана Франка, відзначаючи його черговий ювілей. Іван Якович усе своє непросте, повне звитяг і особистих драм життя, вірно йшов з народом і вів його вперед, до волі і кращого буття, закликаючи «для України жить», а ще «добувати хоч синам, як не собі, кращу долю в боротьбі».

    До теми: Три любові та шлюб Івана Франка.

    1 2 3 4

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!