В їдальнях двох франківських шкіл знайшли кишкову паличку (ДОКУМЕНТ)

Сьогодні, 17 квітня, в Івано-Франківську оголосили результати дослідження харчування у школах №13 та №12.

Нагадаємо, воно було проведене за ініціативи активісток ГО “Мами Прикарпаття” 27 березня. Тоді жінки заявили, що їхніх дітей у школах годують несмачною та не надто свіжою їжею, а умови в їдальнях погані.

Представники держпродспоживслужби тоді взяли на аналіз зразки їжі, води та проби-змиви з рук працівників і поверхонь.

За результатами перевірки в їдальнях була виявлена кишкова паличка, про що свідчать результати досліджень на показник БГКП (бактерії групи кишкової палички, коліформи).

“Були й інші порушення – щодо чистоти та санітарної обробки. Маємо ці результати, і вони досить очікувані. Було зроблено по три забори – вода, їжа і змиви. У результаті виявили бактерії кишкової палички, яких там бути не повинно! Це означає, що вони можуть бути і на руках, і на посуді. Це свідчить про те, що у школі не дотримуються правила елементарної гігієни. Бактерії знайшли на одному зі столів та на вазі, де зважують порції. Всюди було дуже брудно!” – розповідає Мар’яна Вершиніна, голова ГО “Мами Прикарпаття”.

Олександра Федорук, депутат Івано-Франківської міської ради, додає, що їжа у школах дітям не подобається: на тарілках залишається більшість сніданків та обідів.

“Нам не байдуже. Депутатському корпусові, громадським організаціям, батькам дітей у школах – нам не байдуже, що їдять наші діти. Ми пильно стежимо і будемо продовжувати ставити питання і чинити дії”, – каже Олександра Федорук.

“Я хочу бути впевненою, що моя дитина їстиме якісну їжу, приготовану кухарем з чистими руками та накладену в чистий посуд. Обладнання в їдальнях дуже застаріле, потрібні глобальні зміни в організації харчування. Варто запитати самих дітей, що вони хочуть бачити в меню?” – ділиться думками Наталя Амарі, член ГО “Мами Прикарпаття”.

Держпродспоживслужба винесла припис цим школам. Всі знайдені недоліки тепер повинні будуть виправити.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!