У Тлумачі презентували шість кроків до безпеки громад

Представники Центру правових та політичних досліджень «СІМ» переконані, що за допомогою шести кроків можна визначити найважливіші проблеми небезпек громади і донести їх до органів місцевого самоврядування і поліції для подальшого вирішення.

26 червня у Тлумачі презентували результати проекту «Підвищення рівня підзвітності поліції та органів місцевого самоврядування перед громадами та налагодження діалогу через прийняття Комплексних програм розвитку безпеки у 18 територіальних громадах західних областей України». Основним результатом роботи є затверджені Концепції комплексної безпеки Тлумацької міської і Олешанської сільської громад, а також розробленого проекту Концепції безпеки Тлумацького району. Документи видано в окремому збірнику, де крім програмних документів вміщено також методологію організації та проведення фокус-групових досліджень, що може бути корисним громадам в подальшій роботі.

За словами Ігоря Ткача, координатора проекту в Івано-Франківській області, завданнями команди було: 1) розробити інструментарій для визначення проблем небезпек які є в громаді; 2) визначити методи вирішення визначених проблем; 3) створити обґрунтовані умови для можливості підвищення рівня довіри громадян до правоохоронних органів через механізми взаємодії.

Основна мета: напрацювати механізм зворотного зв’язку поліції із громадою для вирішення проблем безпеки в своїх громадах, так звані моделі «community policing», а також розширення предметного поля безпеки громад і вирішення тих питань, які є поза увагою та компетенцією правоохоронних органів.

Для підвищення рівня довіри громадян до правоохоронних органів представники Центру правових та політичних досліджень «СІМ» спільно із громадою, органами місцевого самоврядування і поліцією формували пріоритети безпеки даних громад. Інструментарієм для отримання результатів обрали фокус-групові дослідження, в яких активну участь взяли голови громад, депутати, сільських, міських рад, старости, освітяни, громадські активісти та  представники поліції.

Всі заходи передували прийняттю Концепцій комплексної безпеки у громадах у травні цього року. В цей документ були включені пропозиції, які сприятимуть вирішенню проблем охорони правопорядку регіону, виявлених громадою, а саме розбудову тротуарів та пішохідних доріжок, відновлення дорожнього покриття, обладнання світлових пішохідних переходів, встановлення відеоспостереження, покращення і збільшення обладнання пожежогасіння, ремонт будівель ФАПів і закупівлю відповідного обладнання для надання належної медичної допомоги громадянам, розбудова спортивних майданчиків, вирішення низки екологічних проблем пов’язаним із збором і сортування сміття, очисних споруд і водопостачання, контролем за внесення хімічних добрив агровиробниками та інше. Створення центрів Безпеки та громадських формувань з охорони громадського порядку чи муніципальних дружин дозволить підсилити роботу поліції в громадах, у яких не вистачає роботи дільничних офіцерів поліції і покращить охорону правопорядку.

Всі напрацювання в рамках реалізації проекту увійшли в методичний посібник «Концепції комплексної безпеки Тлумацької міської, Олешанської сільської об’єднаних територіальних громад і Тлумацького району Івано-Франківської області та методичні рекомендації з розробки та прийняття Програм громадських пріоритетів охорони безпеки та порядку в громадах України», в якому містяться рекомендації та основні методи визначення проблем громадської безпеки у вибраних територіальної громадах. Авторами послідовно викладені всі кроки реалізації проекту, а також прийняті документи – Концепції комплексної безпеки Тлумацької міської, Олешанської сільської об’єднаних територіальних громад. Відповідно,  вже опрацьована методика може бути застосована в інших регіонах України.

Проект «Підвищення рівня підзвітності поліції та органів місцевого самоврядування перед громадами та налагодження діалогу через прийняття Комплексних програм розвитку безпеки у 18 територіальних громадах західних областей України» реалізується за фінансової підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED)

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!