У Тлумацькій ОТГ посилять боротьбу з туберкульозом

Сьогодні, 10 листопада, у Тлумачі розпочалось засідання чотирнадцятої  сесії міської ради VIІ скликання.

Розпочалось засідання згідно традиції – із гімну України та молитви, а потім міський голова Роман Круховський повідомив, що на сесію з’явилось 18 депутатів, дев’ятеро відсутні і тільки двоє з них –  через поважну причину.

Спочатку розглянули питання порядку денного «Про програму протидії захворюванню на туберкульоз в Тлумацькій ОТГ на 2018 рік».

“Хочу вас попросити підтримати дану програму, проте необхідні заходи точно потребують більшого фінансування. Зокрема, йдеться про тубдіагностику, тобто туберкулін”, – сказала Оксана Мельник, головний лікар ЦПМСД Тлумацької ОТГ.

В той час один із депутатів зазначив, що у проекті кількість хворих записано по цілому районі, а потрібно звернути увагу більше на ОТГ. Він сказав, що варто чітко знати, як хворих будуть обстежувати, що буде далі, й чи вистачить коштів.

“Ми живемо у період реформування, але медичні працівники не можуть насилу заставляти до вакцинації, це призведе до того, що люди боятимуться лікарів. А ми хочемо показати, що ми не є ворогами пацієнтів. Ми не хочемо знайти у них багато проблем, а навпаки – допомагати. Зараз у нашій ОТГ ми вже починаємо виділяти більше коштів на сферу туберкульозу, а з нового року збільшиться перелік медичних препаратів, якими безоплатно або за половину суми забезпечуватимуть хворих”, – додає Оксана Мельник.

Також вона каже, що в Центрі первинної медичної допомоги діагностична база не може бути такою, як у центральній районній лікарні, але вона і не має бути такою. Проте у них є спеціалісти, які можуть обстежувати і консультувати людей.

“Щодо показників захворюваності, то склалось так, що ті населення пункти, які ввійшли в ОТГ, мають високий рівень захворюваності, наприклад, у селі Братишів. Тому ми маємо багато «гарячих точок», де потрібно працювати”, – наголошує головний лікар.

Що стосується знеболювальних ліків для людей, яким вони необхідні, то щомісяця для ОТГ виділяється 10-12 тисяч на такі препарати.

Також у депутатів виникла ідея встановити цифровий флюорограф, на що Оксана Мельник відповіла схвально.

“Ідея з цифровим флюорографом дуже цікава, бо колись ми отримували його від обласного пульмоцетру в період, коли холодно і люди не є активними. Тому ідея придбання флюорографа дуже хороша. А ще всі хворі на туберкульоз отримують ліки безкоштовно від держави, тому ці кошти у проект ми не вкладали”, – пояснила пані Оксана.

Проте міський голова Роман Круховський сказав, що питання про флюорограф потрібно обов’язково опрацювати та винести на наступну сесію.

Депутати одноголосно проголосували за цей проект.

Нагадаємо, що у  Тлумацькій ОТГ відкрили центр надання первинної медичної допомоги

Довідково

Заходи Програми протидії захворюванню на туберкульоз спрямовані на реалізацію державної політики у сфері охорони  здоров’я щодо задоволення потреб населення у профілактиці та лікуванні поширеного та соціально несприятливого захворювання, як туберкульоз, попередження інвалідності та смертності від вказаного захворювання, зокрема у працездатному віці.

За даними ВООЗ у світі щороку реєструється 8,9 млн. хворих на туберкульоз, від якого помирає 1,7 млн. осіб. Загальна кількість людей, які  страждають від туберкульозу, становить 50-60 млн. Ця хвороба займає перше місце у структурі смертності від інфекційних та паразитарних хвороб.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!