У центрі Франківська під бруківкою знайшли фрагменти старовинної брами

У центрі Івано-Франківська під бруківкою  поряд з ІФНМУ і Катедральним собором Святого Воскресіння відшукали фрагменти  фортифікаційних конструкцій.

Про це на своїй сторінці у соцмережі повідомив архітектор, художник Ігор Панчишин:

“Всім відомо, що центральна частина міста є історико-архітектурною заповідною територією. І ось ще одне підтвердження необхідності співпраці з археологами. Під час виконання земельних робіт знов виявлено фрагменти фортифікаційних конструкцій . На цей раз це фрагменти так званої Тисменицької брами поряд з Медакадемією і Катедрою….Прикро, що ніхто не зважає на Закон “Про охорону археологічної спадщини”, – йдеться у дописі.

За словами архітектора, згідно зі статтею 19 “Юридичні і фізичні особи, у користуванні або володінні яких перебувають археологічні об’єкти або предмети, зобов’язані: дотримуватися всіх вимог законодавства щодо охорони і  використання археологічних об’єктів або предметів, виконувати всі необхідні роботи виробничого характеру згідно з дозволом (памяткоохронних служб); негайно інформувати про нововиявлені об’єкти або предмети в межах території, яку вони використовують для своєї діяльності;”

Стаття 298, у свою чергу, зазначає, що знищення, руйнування або пошкодження  пам’яток – об’єктів культурної спадщини –караються штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!