У Вигоді планують відкрити центр спадщини Вигодської вузькоколійки

Нещодавно голова районної державної адміністрації Юрій Мазур та перший заступник голови районної державної адміністрації Віктор Громиш взяли участь у розширеній нараді з підготовки до відкриття центру спадщини Вигодської вузькоколійки, яку ініційовано та проведено у Вигодській селищній раді.

З метою підготовки до відкриття цього центру проведено презентацію Проекту «Карпатські історичні вузькоколійні залізничні дороги» Програми транскордонного співробітництва «Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна». Проект передбачає збереження історичної та природньої спадщини навколо вузькоколійних залізничних доріг, що покращить привабливість транскордонного Карпатського регіону Румунії та України для туристів. Повідомляє прес-служба Долинської РДА.

Для участі у презентаціЇ наразі запрошено депутатів обласної ради Богдана Ленігевича, Олександра Матусевича, голову районної ради Івана Даниліва та керівників місцевих підприємств. Голова Вигодської селищної ради Ярослав Наум запропонував присутнім долучитися до допомоги у вирішенні незавершених робіт, зокрема, з облаштування благоустрою території центру спадщини.

На сьогоднішній день у рамках проекту проведено реконструкцію колишньої резиденції барона фон Поппера у селищі Вигода з метою відкриття у цьому приміщенні «Центру спадщини вузькоколійок». Проведено маркетингові дослідження, здійснено заміну даху та вікон на енергоефективні, завершено ремонт фасаду та  внутрішній ремонт приміщення, здійснено проектування та  монтування експозиції Центру спадщини Вигодської вузькоколійки, здійснено закупівлю обладнання, відкрито кінотеатр.

Крім того, на базі центру планується відкрити Еко-школу, де проводитимуться інтерактивні заняття для школярів (11-17 років).

Нагадаємо, У Снятинському районі відкрили два дошкільних навчальних заклади.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!