Учасники семінару “Smart Living Challenge” розповіли як змінити Франківськ

6 жовтня в громадському ресторані «Urban Space 100» відбулася презентація результатів роботи учасників дводенного семінару «Smart Living Challenge».

За словами організаторів головне завдання креативного семінару «Smart Living Challenge» в Івано-Франківську – змінити місто. Представити місто, де розумні зміни, що робляться активними його мешканцями, перетворять їх життєве середовище в тепле, зручне й креативне. Поширити досвід Івано-Франківська та Швеції до інших українських міст, навчаючись і працюючи спільно.

«Під час нашого дводенного семінару ми, насамперед, ділилися досвідом. Йдеться про те, щоб разом ми могли змінити конкретні місця в місті Івано-Франківську», – каже співорганізатор проекту Тамара Малькова.

Громадські активісти і просто небайдужі івано-франківці, спершу, обмінювалися досвідом з європейцями щодо поліпшення РУХУ та ЖИТТЯ в Івано-Франківську, озвучувалися розумні пропозиції та знаходити для їх втілення у життя. Далі – працювали на окремих локаціях міста та міркували яким чином їх можна облагородити задля зручності мешканців.

«Під час семінару ми демонстрували приклади Швеції як можна зробити місто більш безпечним і, водночас, креативним. Цей воркшок – можливість обмінятися досвідом між Швецією та Україною», – зазначив Матс Йонама, представник шведської компанії з розвитку міста.

Власне, 6 жовтня, учасники презентували свої результати розробки ідей та рішень для декількох міських локацій Івано-Франківська.

Зокрема, активісти міркували над тим, як облагородити пам’ятник видатному каменяреві Івану Франкові на однойменній вулиці, обговорили проблему стихійного паркування на прикладі «трикутника» на розі вулиць Грушевського та Вагілевича, а також  дали свої пропозиції щодо пожвавлення одного з пагорбів поруч з вулицею Камо.

smart-living-challenge-2014

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!