Українська письменниця просить не йти на поступки і не розмовляти російською

Письменниця, громадський діяч та педагог Лариса Ніцой закликає українців боротися з російською мовою і не піддаватися впливу міста.

На своїй сторінці в соцмережі Лариса Ніцой звернулася до українців і, зокрема, студентів з таким проханням.

“Дорогі студенти! Почався новий навчальний рік. З сіл і містечок ви приїхали в міста – і міста вас зустріли російською мовою. Російською з вами розмовлятиме водій маршрутки, продавець магазину, консультант розважального центру, перехожий на вулиці і навіть деякі викладачі навчального закладу до вас звертатимуться російською. Прошу вас, не переходьте ні з ким на російську, не підлаштовуйтеся під них, нехай вони переходять на українську. Згадаймо разом, як стали російськомовними українські міста”, – каже Ніцой.

Також, за її словами, викладачі не мають права пропонувати студентам іншу мову навчання окрім української – адже вона давно утверджена на законодавчому рівні.

“Мова навчання в усіх закладах України – українська (окрім філологічних факультетів). Такі викладачі – порушники закону, яким передбачене покарання. Вони – злочинці. Якби ви вчилися в Польщі – ви б училися польською, якби ви вчилися в Німеччині – ви б училися німецькою, якби ви вчилися в Чехії – ви б училися чеською, якби ви вчилися в Англії – ви б училися англійською, якби ви вчилися в московії – ви б училися московською”, – додає Лариса Ніцой.

Читайте також: У Хмельницькому повністю скасували вивчення російської в школах

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!