Українців можуть зобов’язати платити більше податків з їхнього майна

Українців можуть зобов’язати платити більше податків з їхнього майна. На цьому наполягає МВФ у своїх рекомендаціях українській владі, від виконання яких залежатиме виділення чергового кредитного траншу Україні.

Зокрема, Міжнародний валютний фонд пропонує звузити можливості “звільнення від сплати податків” для власників житлової нерухомості і транспортних засобів. У 2014 р. в Україні був введений податок на розкіш у розмірі 25 тисяч гривень на рік, але він стягується тільки з невеликої частки наявних у країні автомобілів класу люкс. База потенційних платників може бути розширена, вважають експерти МВФ, повідомляє УБР.

Гендиректор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко розповів, що ця ініціатива навряд чи дасть очікуваний ефект.

“Спочатку був обраний досить дивний критерій для визначення рівня “елітності” авто (об’єм двигуна понад 3 л). У підсумку найсучасніші машини представницького класу якраз і не потрапили в розряд “люксових”. Пізніше вирішили прив’язати податок до вартості машини (понад 1 млн. грн.), що теж сумнівно, враховуючи динаміку інфляції в країні”, — зауважив він.

І звернув увагу на те, що, вводячи податок на розкіш для автомобілів, у нашій країні з 1 січня 2015 року чомусь прибрали податок на яхти, літаки, вертольоти.

140924084443_hryvnia_624x351_unian

 

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!