Управління праці виявило порушення у франківських медзакладах

Про це мовилось сьогодні, 11 травня, під час засідання виконавчого комітету. Начальник управління праці Наталія Дмитраш доповіла про дотримання вимог чинного трудового законодавства в діяльності закладів охорони здоров’я міста.

Зокрема, управління перевірило у березні 2017 ЦМКЛ, дитячу стоматологічну поліклініку, пологовий будинок, міські поліклініки № 1 та № 2. В цих закладах виявили ряд порушень.

Зокрема, встановлено, що у цих медичних закладах доплати за використання дезінфікуючих засобів включаються до розміру мінімальної заробітної плати, що є порушенням вимог ст. 31 Закону України “Про оплату праці”. Також встановлено, що в міській поліклініці № 1 працівникам надається так зване “тимчасове замісництво на 0,5 ставки на час відрядження на курси лікарів”.

Згідно з вимогами ст. 105 КЗпП України працівнику, який поряд з своєю основною роботою виконує обов’язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи проводиться доплата за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника. Втім у міській поліклініці № 2 така доплата не проводиться, що є порушення вимог ст. 105 КЗпП України.

Не у всіх медзакладах дотримуються термінів виплати заробітної плати за час щорічної відпустки (порушення ст. 115 КЗпП України) та термінів розрахунку при звільненні (порушення ст. 116 КЗпП України). Це пов’язано з тим, що поступлення коштів на карткові рахунки працівників здійснюється лише при виплаті заробітної плати два рази на місяць.

Окрім того встановлено, що у всіх закладах є діючі колективні договори, але зміни і доповнення до них згідно із зробленими зауваженнями не внесені і не подані на повідомну реєстрацію в ЦМКЛ та поліклініці №1.

Нагадаємо, Франківські медики заборонили допитувати лікаря ОКЛ, якого взяли на хабарі

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!