Надання Українській Церкві томосу сильно вдарить по позиціях Московського патріархату, – Філарет

Після визнання на території України єдиної Української Православної Церкви (УПЦ), будівлі, що нині займає УПЦ МП, перейдуть у власність  УПЦ.

Про це заявив предстоятель УПЦ КП, патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет, повідомляє 5 канал.

“Держава передала свою власність у користування українській церкві Московського патріархату. Але коли буде тут українська церква визнана, то Лавра – і одна, і друга (Києво-Печерська та Почаївська – ред.) – будуть передані українській церкві”, – зазначив Філарет.

Мовляв, справа в тому, що ніякої власності Московський Патріархат в Україні не має. Власність церкви в Україні є власністю Української Церкви. Крім того Філарет наголосив, що Києво-Печерська і Почаївська лаври – це українські святині, до яких Московський Патріархат ніякого відношення не має.

“А ті парафії, які побудували, і свої храми за свій кошт, то це є власність цих парафій, а не Росії. Тому Росія тут своєї власності церковної не має”, – наголошує предстоятель УПЦ КП.

На думку Філарета, рішення Священного Синоду та Вселенського Патріарха про надання Українській Церкві томосу “сильно вдарить” по позиціях Московського Патріархату в Україні.

“Перше – історія російської церкви буде починатися не з хрещення Русі, а буде починатися з 1448 року. З того часу, коли вона відокремилась від Київської митрополії. І сама Москва визнала це у 1948 році, коли святкувала 500-ліття автокефалії російської церкви. Сама ж Москва святкувала 500-ліття. Ніхто її не примушував святкувати. І святкувала 850-ліття існування Москви. А ми святкуємо в цьому році 1030-ліття. А вони 500-ліття святкували. Значить, історія російської церкви буде починатися з ХV століття”, – каже патріарх Філарет.

Проте інформацію про те, що УПЦ забере в Московського патріархату всі будівлі спростував Архієпископ Чернігівський і Ніжинський, речник УПЦ КП Євстратій Зоря.

“Патріарху приписали в заголовку слова, яких він не говорив і не міг сказати, а в самому тексті – такий самий фейк приписали Прес-центру Київської Патріархії (до речі – «Прес-служби УПЦ КП» – немає, але у порівнянні з попереднім цей ляп – дрібниця)”, – написав Євстратій у соціальній мережі.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!