Все залежить від машини: дорожники пояснили, чи страшний 200-тонний вантаж для Прикарпаття

На Івано-Франківщину вже двічі везли 200-тонний вантаж. Через це на місцевих дорогах утворювались великі затори, що доставило дискомфорт людям.

Про те, чи тільки люди постраждали від таких перевезень, і чи нічим не загрожує така вага прикарпатським дорогам, «Галицький кореспондент» вирішив поцікавитися у першого заступника начальника Служби автомобільних доріг в області Любомира Семаніва.

Так, посадовець пояснив, що велику частину ваги бере на себе вантажівка і все залежить від кількості осей, які вона має.

«Це були машини, які спеціально пристосовані до такого перевезення. Наскільки я знаю, у них було від 15 до 20 осей. Якщо взяти розподілення такого вантажу по осях, то він може перевозитись по наших дорогах», – пояснює посадовець.

Окрім того, він зауважує, що після цих двох перевезень на дорогах Франківщини пошкоджень не було виявлено. Проте дороги, які будувалися ще у 50-60 роках менше пристосовані до такої ваги.

«Сучасні дороги більш витривалі і розраховані на сучасне навантаження. Якщо у автомобіля одна вісь, то максимальне навантаження – 11 тонн, якщо дві – 16, якщо три – 24. Чим більше осей, тим дозволена вага зростає», – пояснює Семанів.

Також посадовець зазначає, що маршрут для перевезення таких вантажів визначається ще напередодні Укравтодором.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!