В Івано-Франківській міській раді «продавили» ще одне скандальне земельне питання

Сьогодні, 26 квітня, в Івано-Франківську відбулось пленарне засідання п’ятої сесії Івано-Франківської міської ради сьомого демократичного скликання.

Міська рада Івано-Франківська розглянула питання про надання дозволу на складання проектів землеустрою ТзОВ “Івано-Франківська дорожня служба” на відведення земельної ділянки площею 1.5395 га по вул. Макогона, 23-А.

У проекті рішення міськради йдеться, що цільове призначення землі – для будівництва групи багатоквартирних житлових будинків з вбудовано-прибудованими об’єктами громадського призначення. А підставою для відведення землі є право власності на об’єкт нерухомого майна.

Це право фірма отримала, вигравши на аукціоні з продажу приміщень колишнього орендного шляхового ремонтного-будівельного управління №1. На торги виставляли адмінкорпус, гараж, склад, майстерні та інші приміщення, розташовані на огородженій території площею 0,7527 га на вул. Макогона, 23-а, що практично у центральній частині міста.

ТзОВ “Івано-Франківська дорожня служба” купила за цією адресою нежитлові будівлі 0,7527 га, а в рішенні йдеться про 1,5395 га.

 Перед голосуванням депутат міської ради, екс-міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус виявив бажання внести ясність для депутатів. Каже, аналогічне питання вже виносилось зацікавленими особами на голосування міської ради ще у попередньому скликанні. І в результаті розгляду, депутати проголосували за прийняття цього рішення та виділення ділянки розміром більш ніж 1,5 га. Після цього Анушкевичус наклав на рішення вето, яке депутатський корпус не зміг подолати. Адже депутатам не хотілось анти-піару.

Як розповів Анушкевичус, йдеться про ділянку на вул. Крайківського. І спершу вона мала розмір 0,700 га, а потім до неї додали ще 0,800 га… Так, голосуючи за це питання, запевнив екс-міський голова, депутати голосують за те що близько 0,800 га піде не через аукціон, а просто буде «подаровано».

Також колишній очільник міста закцентував увагу на тому, що попереднього разу голосування по цьому питанню порушували представники ВО «Свобода», які фактично «продавлювали» це питання і «продавлюють» його зараз. А це є порушенням земельного законодавства, а саме ст. 123 та ст. 149 ЗКУ.

Врешті, Віктор Андрюсович поцікавився в міського голови Руслана Марцінківа чи були у земельної комісії зауваження, зокрема по цьому пункту. Марцінків відповів: жодних запитань і зауважень не було.

Перед початком голосування Анушкевичус ще раз наголосив, що відведення цієї земельної ділянки буде порушенням норм земельного законодавства, про що і Руслан Марцінків прекрасно знає. «Я думаю ви прийняли по цьому питанню таку ж принципову позицію, яку прийняли по міському озеру», – підсумував Віктор Анушкевичус.

111

За відведення земельної ділянки площею 1.5395 проголосували 32 депутати. Проти прийняття рішення проголосували Віктор Анушкевичус та Володимир Саврей (представники від УНП). Від прийняття рішення утримались Петро Шкутяк, Андрій Волгін, Микола Ковальчук, Степан Руднянин (представники БПП «Солідарність»), Віталій Мерінов та Мстислав Тарас («Укроп»).

Ми вже писали, що депутати виділили земельну ділянку для багаторівневої парковки.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!