В Івано-Франківську чиновники зустрілись з представниками ЄС в Україні

  • З нагоди відзначення Дня Європи в Івано-Франківську голова обласної ради Олександр Сич, а також перший заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Басараб, зустрілися з представниками Представництва Європейського Союзу в Україні.

    З нагоди відзначення Дня Європи в Івано-Франківську до обласного центру Прикарпаття завітали радник з питань захисту прав людини відділу політики Представництва ЄС в Україні Танел Танг і документаліст відділу преси та інформації Представництва Ірина Стаднійчук, інформує прес-служба Івано-Франківської обласної ради.

    Сторони обговорили питання євроінтеграції України загалом та Прикарпаття зокрема, наголосили на посиленні економічної та культурної співпраці між країнами Карпатського єврорегіону. А також зупинилися на адміністративно-територіальній реформі в Україні. “Процес децентралізації має містити два принципи: добровільність громад та адміністративний вплив. Держава повинна контролювати та скеровувати цей процес, враховуючи при цьому позиції та інтереси людей. На Прикарпатті є три об’єднані територіальні громади, до ще однієї пройшли вибори. Ми вже побачили перші результати реформи, громади отримують фінансовий ресурс з держбюджету, вчасно виплачується заробітна плата, але разом з тим, ще багато питань неврегульовані законодавчо. Найперше, це охорона здоров’я, надання адміністративних послуг тощо,” – наголосив очільник облради.

    Танел Танг також поцікавився станом соціального захисту внутрішньо переміщених осіб та учасників військового конфлікту на Донбасі, їх родин.

    Голова облради поінформував делегатів, що в області діє спеціальна програма захисту учасників російсько-української війни та їх сімей, яка включає різноманітні заходи щодо їхнього лікування, психологічної реабілітації, оздоровлення та матеріальної підтримки. Захистом інтересів цієї категорії населення також займається спеціально створена комісія обласної ради з питань захисту прав учасників та ветеранів антитерористичної операції на Сході України та їх сімей. “Ця проблема ще довго буде переслідувати суспільство, бо в головах людей, котрі повернулися з фронту, війна буде відгукуватися все життя. Ми це усвідомлюємо і вчимося адекватно реагувати на ці виклики,” – додав Олександр Сич.

    В свою чергу Сергій Басараб відзначив, що на Прикарпатті офіційно зареєстровано близько чотирьох тисяч внутрішньо переміщених осіб: “Ми налагодили процес надання житла вимушеним переселенцям та їхнє працевлаштування. Однак найбільшою проблемою залишається охорона здоров’я цих людей. Прикарпаття – одна з небагатьох областей в Україні, де немає обласного перинатального центру. Тому зараз звертаємося в європейські інституції щодо отримання дешевого кредиту, аби вирішити цю проблему.”

    На будівництво обласного перинатального центру можна залучити кошти Представництва ЄС в Україні, акцентувала Ірина Стаднійчук. Щоправда, для цього необхідно напрацювати відповідний проект і бути готовими до співфінансування.

    Нагадаємо, у Франківську провели танцювальний флеш-моб до Дня Європи.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!