В Івано-Франківську посилять контроль над скороченням ліжкового фонду у медзакладах області

Сьогодні, 31 березня, в Івано-Франківську відбулося друге пленарне засідання четвертої сесії обласної ради сьомого демократичного скликання. Обговорили питання скорочення ліжкового фонду в обласних закладах охорони здоров’я.

Депутат облради Манолій Піцуряк зачитав звернення від обласної ради. Депутати висловили глибоке занепокоєння у зв’язку зі скороченням ліжкомісць у лікувальних закладах області. Як зауважив Піцуряк, скорочення потребує обговорення, тут не враховане транспортне сполучення, географічне розташування. Необхідно провести диференціацію по регіонах, а реформи мають бути спрямовані на покращення життя.

«Пропонуємо відкликати постанову Кабінету Міністрів, а Верховній Раді прийняти закон, який би сприяв захисту населення», – наголосив Піцуряк.

Директор департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Мирон Матейко зауважив, що проаналізував ситуацію, при цьому врахувавши інновації в медицині. Колись після операції людина перебувала в лікарні 8-10 днів, а тепер до 4-ох. При цьому ліжкомісця не скорочувалися. Більшість коштів витрачаються на заробітну плату, а на харчування пацієнтів залишається дуже мало.

«Ми дали завдання районним радам переглянути можливість поетапно скоротити ліжкомісця», – наголосив Матейко.

Олександр Сич наголосив на необхідності посилити контроль про скорочення ліжкового фонду. Депутати підтримали пропозицію.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!