В Івано-Франківську презентували четверту книгу з серії “Схід/Захід”

  • 27 вересня в Івано-Франківську відбулася презентація спільної книги Тимофія Гавриліва з Прикарпаття та Василя Голобородька з Луганщини. До книги увійшли три триптихи оповідань франківського письменника під спільною назвою “Жінка на ім’я Модеста” та збірка віршів луганського поета “Дозволені забави”.

    Такий незвичний формат книги зумовлений тим, що вона вийшла в рамках проекту “Схід / Захід”. Це серія книг, що виходить за підтримки ГО “Поступовий гурт франківців”, метою видання якої є знайомство західняків з літературою, яку читають на Сході і навпаки. Так, у кожній книзі є тексти двох різних письменників. Видання стало вже четвертим у серії.

    “Сусідство з Василем Голобородьком – унікальне, я ним пишаюся та дуже поважаю цю людину. Він, на жаль, сьогодні не зміг бути тут по стану здоров’я. Це наше сусідство “виростає” з кінця 1980-х років, коли я ще формувався як молодий франківський поет, і для мене київська школа поезії була чимось дуже важливим та відмінним від канону, який мені виписували в школі. І от, за збігом обставин, через багато років ми з Василем Голобородьком опиняємося під спільною обкладинкою – або, як я ще казав, під спільним дахом. Це дуже символічна книжка та ще символічніша серія”, – розповів на презентації Тимофій Гаврилів.

    Після цього слово взяв Василь Іваночко, директор видавництва Лілея-НВ.

    “Цю книжку розкупляють, вона добре продається – значить, вона цікава читачам. Ми намагаємось тримати планку. Книга, як і серія, мені подобаються”, – сказав видавець.

    Перед присутніми виступив і координатор ГО “Поступовий гурт франківців” Сергій Адамович, пояснивши, що письменники самі формують книги з серії.

    “Ми дружимо з письменниками, котрих вважаємо обличчями сучасної української літератури, і саме їм довіряємо формувати майбутні книжки. А самі просто допомагаємо з друком цих книжок. Наступного року спробуєм потішити наших читачів новими виданнями з цієї серії”, – зазначив Сергій Адамович.

    Вірші, з яких укладена збірка Василя Голобородька, були написані після вимушеної втечі з рідного краю, де з квітня 2014 року запанували бойовики. У них присутня екзистенційна полишеність та туга автора. А оповідання Тимофія Гавриліва пронизані любовною тематикою.

    dsc_8961 dsc_8963 dsc_8965 dsc_8966 dsc_8969 dsc_8976 dsc_8980 dsc_8985 dsc_8986 dsc_8992 dsc_8995

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!