В Івано-Франківську презентували наукове видання про Манявський скит

Сьогодні, 22 вересня, в Івано-Франківську презентували тритомне наукове видання “Великий Скит у Карпатах”, присвячене історії та сьогоденню скитської обителі у Маняві.

Видання розкриває суть скитського духовного та культурно-історичного феномена, значення в церковних відносинах і духовному житті України в контексті подій XVII-XVIII ст., та кінця ХХ- поч. ХХІ ст.

“Завершення тритомного видання є значною подією не лише у церковному, а й в освітянському колі, адже воно відкрило і показало життя Галицького краю. Це говорить про величезний духовний та моральний авторитет”,- зазначив митрополит Івано-Франківського і Галицького УПЦ КП Іосаф.

Читайте також: Політ над Манявським скитом

Над документальною книгою працювали факультет історії, політології та міжнародних відносин ПНУ,  Інститут історії, етнології та археології Карпат, Великий Хресто-Воздвиженський Манявський чоловічий монастир УПЦ КП, автор проекту – Микола Васильович Кугутяк, доктор історичних наук, доктор філософії, професор Прикарпатського університету.

Для того, щоб зібрати три томи історії, робоча команда відвідала п’ять країн, багато працювала з документами та архівами.

Анна Гончарова

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!