В Івано-Франківську провели акцію для дітей – носіїв кохлеарних імплантів

Сьогодні, 12 травня, в ІваноФранківську провели акцію та фотовиставку дітей – носіїв кохлеарних імплантів.

Організувала захід громадська організація «Глухота не вирок» з метою: проінформувати суспільство про те, що таке кохлеарна імплантація, донести інформацію до батьків, чиї дітки перебувають на черзі по вживленню кохлеарних імплантів, згуртувати дітей, які перебувають у схожій ситуації, дати можливість поспілкуватися та показати результати реабілітації дітей після кохлеарної імплантації та слухопротезування.

На зустріч зібралися кілька десятків дітей, які уже отримали можливість чути завдяки імплантам, а також ті, хто чекає на операцію.

Всього на Франківщині імпланти встановили вже 68 дітям, ще 30 на черзі, їх планують прооперувати до кінця цього року. Всього в Україні на операцію чекає близько 500 дітей.

Завідувач кафедри оториноларингології з курсом хірургії голови та шиї ІФНМУ, голова експертної групи МОЗ за напрямком отоларингологія, дитяча отоларингологія, сурдологія, професор Василь Попович розповідає, що ще кілька століть тому глухота була вироком для людини.

“Близько 400 років тому таких людей просто страчували. Втім в той час винайшли мову жестів, що дозволило людям з вадами слуху спілкуватися. Зараз знайшли спосів нарешті імплементувати їх у наше суспільство – кохлеарна імплантація це, наразі, єдиний спосіб дати такій людині можливість почути”, – зазначає Василь Попович.

Нагадаємо, Двоє дітей-сиріт із Івано-Франківська знайшли нову сім’ю

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!