В Івано-Франківську розглянули можливість будівництва полігону в Надвірній

Сьогодні, 27 квітня, відбулося чергове засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування. Розглянули звернення громади села Назавизів Надвірнянського району щодо ситуації, яка склалась з перспективою будівництва полігону ТПВ в урочищі “Чобіток”.

Як зауважив голова комісії Михайло Якимчук, на комісію запросили представників влади і громади.

Міський голова Надвірної Зіновій Андрійович розповів, що міською радою проведені заходи щодо покращення екологічної ситуації. Категорія будівництва сміттєзвалища належить до 5 категорії складності.

«Міська рада взяла на себе відповідальність за поводження з ТВП і звернулася до земельного агентства з тим, щоб знайти ділянку для полігону. Землі в урочищі сільськогосподарського призначення – це землі запасу міської ради. Ми хочемо зробити цей об’єкт районного значення. Більшість таких об’єктів в області вичерпали себе, перевантажені, тож це буде взірець для цілого району», – наголосив мер.

Така сортувальна лінія вкрай потрібна, щоб запобігти екологічній катастрофі, вважає голова Надвірнянської РДА.

Представник громади зауважила, що люди помітили багато невідповідностей у документах, які їм подали. Поряд річка «Бистриця», де вниз по течії розташовані шість населених пунктів. Крім того, водозабір Івано-Франківська.

«Нас запевняли, що полігон для 28 громад Надвірнянського району. Але це не так – сюди планують звозити відходи з Яремче і околиць. Нас дезорієнтували і не говорили нам правду по цьому. Полігон розміщений за 400-600 метрів до межі міста Надвірна, до найближчого населеного пункту трохи більше, ніж 900 метрів. А по ДБН ці норми мають бути більші», – зазначила жінка.

«На новому полігоні передбачається сортування та часткову переробку відходів з міста Надвірна та кількох населених пунктів», – відповів Андрійович.

Нагадаємо, комісія з питань екології призначила представника в аукціонний комітет підприємства “Держгеонадра”.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!