В Івано-Франківську розповіли про білі плями на карті обласних громад

Сьогодні, 22 червня, в Івано-Франківську відбувається засідання двадцять першої сесії обласної ради.

Одним з питань порядку денного стало внесення змін до перспективного плану формування територій громад Прикарпаття.

Деякі села відходять від попередньо затвердженого плану, а деякі, навпаки, хочуть об’єднатися. Крім того, до документу внесли декілька нових громад, які планується створити довкола райцентрів – Калуша, Коломиї, Снятина, Надвірної та Косова. З оновленим перспективним планом можна ознайомитися за посиланням.

Манолій Піцуряк, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, запитав, що робитимуть із “білими плямами” – селами, які нікуди не приєдналися – та медичною реформою у таких населених пунктах.

“Йде реформування, є перспективний план. В Богородчанському районі будуть Солотвинська, Яблунівська і Богородчанська ОТГ. Йде реформування охорони здоров’я, створюються центри і КП. Чи доцільно робити медичні центри там, де будуть центри нових громад за планом, чи це враховується? Що робиться з білими плямами?”, – запитав Манолій Піцуряк.

Йому відповів заступник голови ОДА Богдан Кобилянський, сказавши, що реформа децентралізації є основною і саме на ній базуються всі інші реформи – в тому числі медична.

“Маємо село Старуня – це єдина біла пляма в Богородчанському районі. Думаю. на наступній сесії ми приймемо рішення щодо даного села, поговоримо із ними”, – сказав Кобилянський.

Депутат Богдан Станіславський задав питання щодо ситуації з селом Нижнів Тлумацького району. Богдан Кобилянський пояснив, що Нижнів також є білою плямою на карті області.

“Вони не прийняли рішення йти в Тлумацьку ОТГ чи створювати свою. Там потрібно додатково працювати, і вже згодом виносити рішення”, – підсумував заступник голови облдержадміністрації.

Читайте також: Акцизи та відрахування: у Франківську думали, звідки взяти гроші на дороги

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!