В Івано-Франківську вартість паркування дорожча, ніж у Києві та Львові: інфографіка

Стягнення плати за паркування авто – це один зі способів поповнити місцевий бюджет.

У великих містах за паркування відповідають цілі комунальні підприємства, у менших – приватні фірми. Плата, відповідно, у кожного своя, яка обчислюється за формулою, встановленою Кабінетом Міністрів, інформує 24 канал. 

У Києві за паркування на муніципальних територіях відповідає комунальне підприємство “Київтранспарксервіс”.

Оплата залежить від зони:

І  (центр міста) – 10 гривень за годину;
ІІ (прилеглі вулиці до центру) – 7 гривень за годину;
ІІІ (інші вулиці) – 5 гривень за годину;

Задля економії автомобілісти можуть придбати абонемент. Його вартість залежить від зони і коливається від 315-630 грн на місяць.

У Львові за муніципальну парковку відповідає “Львівавтодор”. Він є оператором на 36 майданчиках для паркування на трохи більше ніж 1 тисячі місць. Місто так само поділене на зони, але їх дві: І  (центр) – 15 гривень за годину та  ІІ  (інші вулиці) – 5 гривень за годину.

Натомість в Івано-Франківську за паркування відповідають оператори, які відсоток від прибутку спрямовують у міський бюджет. Місто поділене на дві зони: у І центр – 20 гривень, ІІ – інші вулиці – 9 гривень. Значні пільги передбаченні для учасників АТО: у першій зоні – 6 гривень, інших – 3 гривні.

Раніше у Франківську існувало комунальне підприємство, яке відповідало за паркування – “Технічний центр Сервіс-Авто”. Але його через порушення ліквідували у 2015 році. Так, прокуратура виявила фінансові порушення в діяльності КП. Виконавчий комітет проголосував за припинення діяльності.

Нагадаємо, франківські інспектори з паркування зможуть складати протоколи та затримувати авто.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!