В Івано-Франківську відбулись Майданівські читання

Сьогодні, 1 грудня, в Івано-Франківську відбулись Майданівські читання.

Франківцям запропонували згадати тих, хто віддав найдорожче, що є в людини, за Україну та відстоював її свободу до останнього.

Лілія Куцак, організатор “Години гідності” розповідає, що у читаннях беруть участь студенти першого курсу університету Короля Данила та Івано-Франківського фінансово-комерційного коледжу ім. Степана Граната.

“Вірші діти читатимуть про Майдан, про Небесну Сотню і про війну”, – каже пані Лілія.

Михайлина Боднар, завідувач культурно-масової роботи обласної “Просвіти” розповіла, що у них часто схожі заходи відбуваються, і потім виникла ідея провести цей захід ще й у Музеї Небесної Сотні.

“Люди потроху забувають Майдан, а їм потрібно нагадувати. Тому ми запросили сьогодні до розмови тих, хто, можливо, перше взявся за перо і тих, хто вже давно пише.  Також є присутні люди, які були на Майдані”, – каже Михайлина Боднар.

Учасниця читань Юлія Гритчук зізнається, що один з віршів, які вона розказуватиме, написала сама.

“Мій брат ходив на Майдан, і я пам’ятаю, як я переживала. Коли помер Роман Гурик, ми ходили на його похорон. Ми його не знали, але переживали всі”, – пригадує дівчина.

Читайте також:Героям Слава! У Франківську вшанували пам’ять Небесної Сотні

Майданівець Ігор Чернецький каже, що найбільше йому хочеться, щоб діти зрозуміли, що найважливішим є те місце, де ти народився.

“Відчуття, що це було тільки вчора. Ніби я тільки прокинувся. Кожного дня це переживаєш. Зараз ми знову втрачаємо Героїв, і не тільки на війні: помирають і поранені хлопці на Майдані. Враження, що все і не закінчилось, а продовжується далі”, – згадує Ігор.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!