В Івано-Франківську визначають, які книги друкуватимуться за бюджетні кошти

Сьогодні, 7 червня, в Івано-Франківську відбулось засідання експертної комісії обласної ради з питань книговидання.

Під час засідання повідомили про зміни до конкурсу книгодрукування, пропозиції 2018 року та недопущення конфлікту інтересів членами експертної ради під час їх розгляду та результати першого етапу голосування.

Секретар експертної ради Дарія Кухарук розповіла, що зміни полягають у тому, що у заходах програми вилучили слово «закупівля» і тепер обласна рада працюватиме тільки із видавничими питаннями. «І працювати будемо із суспільно значущими проектами авторів і видань Прикарпаття, або уродженцями нашої області», – пояснила Кухарук.

Заступник голово Івано-Франківської ОДА Ігор Пасічняк додав, що вони підтримують авторів, які хочу видати свою нову книгу вперше, щоб цю роботу побачили люди. І важливо, щоб ці книги стосувались Прикарпаття. Тобто, була місцева прив’язка.

 Далі секретар повідомила, що цьогорічний конкурс тривав із 4 квітня по 4 травня. На нього надійшло 45 пропозицій у семи напрямках. «На конкурс подались вісім франківських видавництв», – пояснила Дарія Кухарук.

Проекти, які набрали п’ять і більше балів допущені до голосування у другому турі, а це 26 проектів.

«У минулому прохідним балом було шість болів, пропонуємо його зберегти і тепер», – сказав Ігор Пасічняк, заступник голова Івано-Франківської ОДА.

Окрім того, у чотирьох членів експертної ради виник конфлікт інтересів, проте вони не голосували за свої пропозиції.

Під час обговорення член комісії Ярослав Ткачівський запитав, чому деякі твори, які вже друкувалися подані на конкурс. На це секретар експертної ради відповіла, що вони намагаються відслідковувати, які книги подають на друк, але це найбільше залежить від порядності видавництв.

До теми: В Івано-Франківську на книги витратять понад 180 тис грн

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!